2018. aasta teatriuurimuste võistluse tulemused

24.09.2018

21. septembril kuulutati välja 2018. aasta teatriuurimuste võistluse tulemused. Teist korda toimunud võistlusele saatsid gümnaasiumiõpilased 15 uurimust. Osavõtjaid oli gümnaasiumidest üle Eesti.

Žürii andis välja neli preemiat:
Peapreemia – Marie Olli „Improteatrist Eestis“, juhendaja Monika Piirimäe (Hugo Treffneri Gümnaasium)
Publiku-uuringute preemia – Gloria Krieger „Tallinna teatrite külastatavuse populaarsus ja ajendid Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11. klasside õpilaste näitel“, juhendaja Dagmar Hallmägi (Gustav Adolfi Gümnaasium)
Etenduse analüüsi preemia – Maarja-Liis Põder „Vanemuise lavastuse „Suluseis“ analüüs“
Praktilise töö preemia – Heleriin Lass „Lavastus „#FFF44F ehk Mõrum kui sidrun“, juhendaja Kristiine Kurema (Viimsi Keskkool)

Võistlusele olid oodatud uurimused, mis kaitsti 2017./2018. õppeaastal. Temaatilisi piiranguid ei olnud, ainsaks eelduseks oli, et teema oleks seotud teatrimaailmaga. Laekunud uurimustes kaardistati nähtuseid nagu dokumentaal- ja improteater, lisaks analüüsiti lähemalt erinevate teatrite valitud lavastusi ning noore publiku teatriharjumusi. Praktiliste tööde kategoorias oli ülevaateid nii loomingulistest töödest kui ka grimeerimise ning nukukunsti vallast.

Teatriuurimuste võistluse kaaskorraldaja oli Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetool. Žüriisse kuulusid Hedi-Liis Toome (Tartu Ülikooli teatriteaduse lektor), Liisi Aibel (Eesti Teatri Agentuuri koordinaator), Karin Allik (eelmise võistluse laureaat ning teatriteaduse üliõpilane), Ene Paaver (Eesti Draamateatri dramaturg), Kairi Kruus (kirjandustoa toimetaja).

Lisainfo:
Kairi Kruus, kairi.kruus@draamateater.ee