Arvustuste võistlus

Kutsume kooliõpilasi üles jagama oma mõtteid Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel!

Etendus on dialoog lava ja publiku vahel. Üks võimalus oma hääl publiku seast kuuldavaks teha, on kirjutada teatriarvustus. Arvustus peegeldab nii nähtud etendust (mis oli laval) kui ka arvustuse autorit (mis just Sind kõnetas ja kuidas).

Võistlusele ootame eelkõige gümnaasiumi ja põhikooli vanemate klasside õpilaste kirjutisi vabalt valitud lavastus(t)est meie repertuaaris. Keskenduda võib ühe lavastuse analüüsimisele, kuid oodatud on ka teised lähenemised – ühe lavastaja mitme lavastuse võrdlus, ühe näitleja erinevate rollide analüüs, erinevate lavastuste ühise teema üle arutlemine jne. Leia just endale sobiv vaatenurk!

  • Vabas vormis arvustusi võib saata jooksvalt kuni teatripäevani, 27. märtsini 2019.
  • Arvustused palume saata aadressile kairi.kruus@draamateater.ee (lisada nimi, vanus, kool ja klass ning juhendaja nimi).

Võistluse žüriis on teatri trupi liikmed ja kirjandustoa töötajad. Žüriil on eriti hea meel lugeda heas keeles ja läbimõeldud ülesehitusega arutlusi, mis avavad lavastuse eri aspekte isikupärasel moel.

Kõik noored arvustajad on oodatud võistluse lõpuüritusele kevadel. Parimaid kirjutajaid premeerime rohke teatriga – auhinnaks on suur hulk teatrikutseid kahele! Nii saab järgmiselgi hooajal sõpradega teatrisse tulla. Parimad arvustused avaldame teatri kodulehel ja/või teatri ajalehes.

 

"RAHVAVAENLASE" ERIPAKKUMINE - OLE ESIMENE ARVUSTAJA!

23. märtsil kl 19 esietendub Draamateatri suures saalis Kertu Moppeli lavastus "Rahvavaenlane", must komöödia võimumängudest ja demagoogiast. Registreerides end nooreks arvustajaks, pääsevad gümnaasiumiõpilased esietendusele sooduspiletiga!

ESIMESE ARVUSTAJA meelespea:

1.       Broneeri pilet kristin.viljamaa@draamateater.ee
2.       Osta pilet välja enne etendust teatri kassast
3.       Naudi esietenduse elevust!
4.       Kirjuta arvustus "Rahvavaenlase" kohta 27. märtsiks ja saada meile
5.       Teater loeb Sinu tagasisidet ja kutsub kevadel osalema toredal arvustuste võistluse lõpuüritusel

 

Viited:

 

Põnevat teatrielamust ja head mõttelendu kirjutamisel!