Draamateatris jõudis lavale "Võlanõudjad"/ ETV

Eesti Draamateatri lavale on taas kord jõudnud klassika, nimelt esietendus seal eile Hendrik Toompere käe all William Shakespeare`i "Veneetsia kaupmehel" põhinev draama "Võlanõudjad".

Lavastuse kujundus loodi iPadis, mis on märk nüüdisaegse tehnika sagenevast jõudmisest teatriruumi. Draamateatri lavastuse visuaalne pilt viiks vaataja nagu tõepoolest Veneetsiasse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi lavastuses tuleb juttu ka armastusest, kõlab Shakespeare`i näidendi põhitemaatika meie päevil ehk liigagi tuttavlikult - raha ja laenamine.

Et igavene võlateema sugugi aeguma ei kipu, on kahtlemata üks põhjus, miks William Shakespeare´i enam kui nelja sajandi vanust paljumängitud draamat jälle näha saab. Ent võlgu ei olda mitte üksnes pankadele, vaid ka üksteisele, tunnetele ja suhetele.

"Me oleme palju mõelnud selle peale, et me elamegi mineviku ja ka tuleviku ees võlgu, et see on üks peen teema. See on huvitav näidend, ta ei ole ei komöödia, ta ei ole tragöödia, ta on selline hea piiri peal draama ja Shakespeare mulle väga meeldib, üldiselt," rääkis lavastaja.

On vaataja valik, kas keskenduda võlaintriigile või armastusele, suurejoonelistele Veneetsia vaadetele või armastatud klassiku poeesiale.

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06227483