Newsletter

Stay informed on our latest news!

Draamateater andis välja heliplaadi Valgre ja tema ajastu lauludega

Draamateater andis välja heliplaadi "Kui sul valutab mõnikord süda. Draamakeldri lood."

Merle Karusoo lavastus „Laul, mis jääb“ elustab Eesti Draamateatri riietehoius ühe ammuse pildi – kitsavõitu poodiumile astuvad muusikud ja esitavad Raimond Valgre laule ning 1930. aastate populaarset muusikat tollaste restoraniorkestrite repertuaarist. Teatri garderoob ei ole kohana juhuslik või lihtsalt pragmaatiline valik, vaid lähtub ajaloolisest tõsiasjast – just siinsamas keldrikorrusel asus sõdadevahelisel ajal Draamakeldri restoran (ehk Teatrikelder).

1939. aasta sügisel ja talvel mängis siin muusikat ka Raimond Valgre kvartett (viiuldaja Riho Järvi, akordionist Uno Värk, trummar Georg Metssalu, Valgre ise mängis klaverit). Alice Feillet’ ingliskeelsetele sõnadele loodud „Muinaslugu muusikas“, mis valmis 1939. aasta suvel, jõudis esmakordselt publikuni just Draamakeldris. Siin veetis aega kunsti- ja teatrirahvas. Voldemar Panso „Päevaraamatuski“ on sissekandeid lõbusatest õhtutest „all“.

Nüüd on Draamateatri muusikaala juhataja Malle Maltise eestvõttel plaadile saanud valik laule Raimond Valgre loomingust ja tema ajast, millest suur osa kõlab ka lavastuse "Laul, mis jääb" etenduste ajal laval ja teatri keldris. Laule esitavad Draamakeldri kvintett, Märt Avandi, Mait Malmsten, Tiit Sukk, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Robert Annus ja Raimo Pass.

Plaat on müügil teatri kassas ja etenduste ajal ka piletööride käes. Plaadi hind on 15 eurot.