Newsletter

Stay informed on our latest news!

Draamateatris esietendub "Kirsiaed"/ETV

07.02.2010

Täna õhtul esietendub Eesti Draamateatris Anton Tšehhovi viimaseks jäänud näidend "Kirsiaed".

Klassikale saab läheneda mitut moodi ning lavastaja Hendrik Toompere versioonis ühest tõde vaatajale ei pakuta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Loomulikult on mulle näitlejana see nauding. See on nii võimas materjal, sügav materjal, nii palju mänguvõimalusi, et loomulikult see on suur õnn," ütles Ranevskaja osatäitja Merle Palmiste.

Rohkem kui sada aastat vastu pidanud näidendi puhul on ilmselgelt olulisim selles peituv mõte, mitte valmimisaasta. Seetõttu toetavad Hendrik Toompere lavastuses ka helid mõtet, mitte ajastut.

"Kõik helid on mõeldud ikkagi selleks, et tuua see, mida Hendrik parajasti tahab öelda, võimalikult teravalt ja puhtalt välja," rääkis lavastuse muusikaline kujundaja Andrus Laansalu. "Mis tähendab seda, et helide valikus ei ole mingisugust ajastutruudust. Meid absoluutselt selline asi ei huvita, me kasutame kõike, mida on võimalik kasutada, ja kui mingisugune rütm, mingisugune helifaktuur võimendab just parasjagu seda aspekti, mis konkreetses stseenis peab olema, siis me seda kasutame."

Toompere "Kirsiaias" on kõike - tragöödiast farsini. Mis tunded domineerivad Mait Malmsteni kehastatud Lopahhini ja proua Ranevskaja vahel Toompere nägemuses, peab igaüks ise teatrisaalis otsustama.

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06193680