Newsletter

Stay informed on our latest news!

Eesti Draamateatris jõudis lavale Houellebecqi "Kaart ja territoorium" (ERR)

VAATA UUDIST

Eesti Draamateatris jõudis lavale Houellebecqi "Kaart ja territoorium"

Juhan Ulfsaki lavastus põhineb küll Michel Houellebecqi samanimelisel romaanil, kuid kasutab ka teistes kirjaniku romaanides, intervjuudes ja mõtteavaldustes väljendatud väiteid, tundeid ja meeleolusid.

Fotograaf Mats Õun tõdes "Aktuaalsele Kaamerale", et talle meeldis sellel laval Ulfsaki tuul. "Ma nimetan seda niimoodi - see skeem või võidusõit, mis siin laval käis, see oli midagi täiesti teistsugust. Draamateatris tavaliselt sellist ei ole ja see on natuke kirbe, selline mereline ja võib-olla vaigulõhnaline."

"Mulle tundub, et see tükk on õiges kohas, õigel laval ja õigete inimestega. Mul on siin olnud sõbralik ja tore töötada. Ja lõpuks ometi saan ma töötada laval, kus asjad kerkivad ja langevad ja kaovad sekunditega," ütles etenduse lavastaja Juhan Ulfsak.

Lavastuse keskmes on kunstnik, kelle ümber koonduvad inimesed, keda võiks nimetada osakeseks kunstimaailmast. On galeristid ja kunstnikud. Räägitakse kunstist, ilust ning maailmast, ühiselt lähenetakse keskeale ja vanadusele. Kuni toimub mõrv.

Samuti tõdes Ulfsak, et see lugu jookseb mitmel tasandil ka teatrilaval. "Nagu selles romaaniski ei ole narratiiv või lugu teose võlu. See ei ole kõige põnevam osa teosest, kes tappis kelle ja samamoodi ei ole rõhuks ka selles lavastuses - on olemas teksti tasand, on olemas visuaalne tasand ja ma loodan, et on olemas veel ka mingi kolmas."