Newsletter

Stay informed on our latest news!

Elluastuja

Terry Johnson

Komöödia, mille teemaks noorte eneseotsingute ja -leidmiste tee. Edukast perekonnast pärit noormees (Benjamin – Jan Uuspõld) lõpetab ülikooli, isa-ema on plaaninud, kuidas ja kuhu edasi – magistrantuur mainekas ülikoolis, õpetajaamet, naine ja lapsed? Noormehel on aga paipoisiks olemisest kõrini. Ja Benjaminil pole midagi selle vastu, kui teda võrgutab perekonnatuttav, temast paarkümmend aastat vanem abielunaine (pr Robinson – Ülle Kaljuste), kes oskab talle elust mõndagi enamat rääkida ja näidata kui ema, isa ja sõbrad. Kuid Robinsonidel on ka kena ja sümpaatne tütar?

Näidend põhineb Charles Webbi romaanil "The Graduate" ja selle järgi vändatud Mike Nicholsi filmil, mis sai 1967. aastal Oscari ja oli Dustin Hoffmanni läbilöögiks filmimaailma. Filmile kirjutas muusika Simon & Garfunkel.

Terry Johnsoni lavastust "The Graduate" mängiti kaks aastat edukalt Londonis (Mrs Robinsoni rollis Kathleen Turner, Jerry Hall ja Linda Gray).

"Mrs. Robinsoni roll oleks täistabamus ka näiteks Ülle Kaljustele või Epp Eespäevale. Ning "Elluastuja" lugu on selline, mis toob teatrisse ka eesti noorukid ja nende murelikud vanemad, selge see," kirjutab Barbi Pilvre oma Londoni etenduse muljetest Eesti Ekspressis (13.07.2000)

Esietendus 16. veebruaril 2002 suures saalis.
Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.
Etendustel on sünkroontõlge vene keelde. Kõrvaklapid palume küsida piletööride käest.

Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Pille Jänes
Valguskunstnik Airi Eras
Tõlkija Hannes Villemson

Osades: Jan Uuspõld (külalisena), Ülle Kaljuste, Harriet Toompere, Guido Kangur, Aleksander Eelmaa (külalisena), Mari Lill, Tiit Sukk, Taavi Teplenkov, Laine Mägi.

Dates Start time Kirjeldus Stage