Newsletter

Stay informed on our latest news!

Käsist seotud / Kädettömät

Anna Lipponen

Käsist seotud / Kädettömät

Must komöödia inimelu keerulisusest.

Tegevus toimub aastail 1987–1991. Eestis on toimumas „laulev revolutsioon“. Nõukogude Liit on kokku varisemas ja uus elu lähemal kui kunagi varem. Samal ajal on Soomes 27-aastane Else sunnitud kummaliste haigusnähtude tõttu pöörduma arsti poole ja diagnoosiks on ALS (amütroofne lateraalskleroos). Siit saabki alguse eestlasest isa kohtumine oma soomlannast tütrega, milles on oma koht nii huumoril, draamal kui ka muusikal.

Lahti Linnateatris esmaesietenduseni jõudnud „Käsist seotud“ arutleb vabaduse üle nii üksikisiku kui ühiskonna vaatevinklist. Peale isa-tütre suhte näeme laval kahte kährikkoera (Manu ja Panu), kes on sattunud oma uksed lõplikult sulgenud teatrisse. Musta komöödia vormis tehakse juttu kahe kultuuri kohtumisest, elu suurtest väljakutsetest ja surmast. Mis jääb järele, kui süda ja aju enam ei toimi?

Tegemist on ainulaadse koostööprojektiga, kus oma jõud on ühendanud Helsingi sõltumatu teatrigrupp Jalostamokollektiivi ning Eesti üks suurimaid teatreid Eesti Draamateater. Lavastajaks on soome näitleja-lavastaja Tanjalotta Räikkä, näitlejatena astuvad üles Anna Lipponen (Jalostamokollektiivi) ja kogenud Tõnu Oja (Eesti Draamateater). Lava- ja valguskujunduse on teinud Petri Tuhkanen, muusikalise kujunduse helilooja Samuli Laiho. Tutvustuse tõlkis Ülev Aaloe.

Esmaesietendus Soomes leidis aset Lahti Linnateatri Aino-laval 2. detsembril 2016. Eesti esietendus 11. märtsil 2017 Draamateatri Maalisaalis.

Lavastaja Tanjalotta Räikkä (Jalostamokollektiivi)
Lava- ja valguskujunduse autor Petri Tuhkanen (Jalostamokollektiivi)
Helilooja Samuli Laiho

Osades Anna Lipponen (Jalostamokollektiivi) ja Tõnu Oja

Dates Start time Kirjeldus Stage