Newsletter

Stay informed on our latest news!

Nelipühad

David Edgar

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 45 minutit.

Ühes nimetus Kagu-Euroopa riigis, pärast Berliini müüri langemist ehk 1990ndate aastate algul, tehakse hämmastav avastus, mis võiks ümber mõtestada Euroopa kunstiajaloo. Kui avastuse dateering osutub õigeks, siis on sealne kunstnik ennetanud renessansi algust Euroopa kunstis. Mis sellest vapustavast avastusest edasi saab, kellele ta kuulub? Kunstiloolise vaidluse varjus köevad nii omandihuvid kui ka maailmavaateline vastasseis, erinev kogemus elust kommunismi ajal ja vabas Läänes. Ootamatult, jõhkralt ja ohtlikult murrab sisse kaasaegne elu.
Lavastuses kõlab Eesti Draamateatri näitlejate suust ka aseri, türgi, araabia, poola, vene, bulgaaria keel.

David Edgar (1948) on silmapaistev näitekirjanik, briti kirjanike liidu esimees. Eesti Draamateatri publik tunneb teda 1997. aastast, mil mängiti David Edgari kirjutatud dramatiseeringut Charles Dickensi romaanist „Nicholas Nickleby“.

Bulgaaria lavastaja Mladen Kiselov (1943) on aga eesti teatripublikule tuttav lavastustest Vanemuises („Maetud laps“) ja Tallinna Linnateatris („Kes kardab Virginia Woolfi?“, „Amy seisukoht“).

Esietendus 6. mail 2012 suures saalis.

NB! Etenduses on vali muusika, paugud ja lavasuits.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Mladen Kiselov (külalisena)
Kunstnik Vladimir Anšon (külalisena)
Kostüümikunstnik Rosita Raud (külalisena)
Valguse kujundaja Priidu Adlas (Tallinna Linnateater)

Osades Harriet Toompere, Ain Lutsepp, Lembit Ulfsak, Ivo Uukkivi, Hendrik Toompere jr jr, Marta Laan, Mait Malmsten, Kersti Kreismann, Maria Avdjushko, Jekaterina Novosjolova (külalisena) või Liis Haab (külalisena), Jüri Tiidus, Mari Lill, Martin Veinmann, Märt Avandi, Jim Ashilevi (külalisena), Maria Klenskaja, Raimo Pass, Kristo Viiding, Guido Kangur, Laine Mägi, Roland Laos.

Dates Start time Kirjeldus Stage