Newsletter

Stay informed on our latest news!

OTHELLO

William Shakespeare

Sõjaväeosa okupeeritud maal. See on suletud ja hierarhiline ühiskond, kus võimenduvad viha ja kirg, kuigi neid alla suruda püütakse. Karjerism sünnitab reeturlikkust ja kättemaksu, kus armastusele ei jää enam mingit kohta. See on lugu kirest, sõjast, surmast ja seksist.

Shakespeare´i "Othello" esmalavastusest on möödas 400 aastat. "Othellot" mängiti esmakordselt tõenäoliselt 1604. aastal ja sestpeale on see jõuline ja halastamatu näidend köitnud kogu maailma teatripublikut ikka ja jälle. Eesti Draamateatri lavastuses kõlab esmakordselt "Othello" uus värvikas ja tänapäevane tõlge Hannes Villemsonilt ja Peeter Volkonskilt.

Draamateatril on rõõm jätkata koostööd rootsi lavastaja Hilda Hellwigiga, kes 2003. aastal tõi teatris lavale Henrik Ibseni "Kummitused". Helene Alvingi rolli eest selles lavastuses pälvis Kersti Kreismann aasta parima naisosatäitja auhinna.

Esietendus 23. septembril 2005 suures saalis.
Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi.
Etendustel on sünkroontõlge vene keelde. Kõrvaklapid palume küsida piletööride käest.

Lavastaja Hilda Hellwig (Rootsi)
Kunstnik Pille Jänes
Kostüümikunstnik Ann Lumiste
Valguskunstnik Airi Eras
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Tõlkijad Hannes Villemson ja Peeter Volkonski

Osades:
Othello Jaan Rekkor
Desdemona Maria Avdjushko
Jago Mait Malmsten
Brabantio Aleksander Eelmaa
Cassio Margus Prangel
Sulev Teppart (külalisena), Lembit Ulfsak, Tõnu Oja, Anti Reinthal, Laine Mägi, Riina Maidre (külalisena), Taavi Teplenkov, Rasmus Kaljujärv (külalisena), Ott Sepp (külalisena), Priit Pedajas, Henry Tiisma.

Dates Start time Kirjeldus Stage