GUIDO KANGUR

näitleja

guido.kangur@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1992. aastast

Sündinud
9.juunil 1956 Kohtla-Järvel

Õppinud
Lõpetas TRK lavakunstikateedri 1980 (IX lend)

Töötanud
1980–1992 Noorsooteatris
Alates 1992. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Aleksandar King – Tena Štivičić Kolm talve
Pavel Lebedev – Anton Tšehhov Ivanov

Rollid Eesti Draamateatris
1991  A. Kitzberg Rätsep Õhk
1992  mardi- ja kadrisant – E. Vilde Mäeküla piimamees
1992  Poprenaz – M. Ghelderode Vägeva vikatimehe võidukäik
1992  Ohvitser – L. Holberg Erasmus Montanus
1992  Sweeney – E. O Neill Silmus
1993  Vesilind – I. Tiihonen Reearuu
1993  Freddy – R. Thomas Mõrtsukas Freddy
1994  Eduard Schwarz, Heilmann, Kungu Poti – F. Wedekind Lulu
1994  Max – K. Ludwig Laenake tenorit
1994  Parzival – T. Dorst Merlin
1994  Aare Tasa – A. J. Kiwimae Peenike pere
1995  John – D. Mamet Oleanna
1995  Bottom – W. Shakespeare Pööriöö unenägu
1995  hr. Bardolph – P. Shaffer Leekrüübe
1995  Portjee – W. M. Bauer Ühe võõra silmades
1996  Lionel – A. Ayckbourn Intiimsed tehingud
1996  Hiiglane – M. Betsuyaku Krahv Dracula sügis
1996  Nagg – S. Beckett Lõppmäng
1996  Astrov – A. Tshehhov Onu Vanja
1996  Härra Paul – T. Dorst Härra Paul
1997  Nööbivalaja – H. Ibsen Peer Gynt
1997  Härra Paul – A. Kivirähk Atentaat
1998  Buckinghami hertsog – Shakespeare Kuningas Richard III tragöödia
1998  Itsik Sager – G. Salvatore Stalin
1998  Harris – T. Stoppard Armastuse leiutajad
1998  Imesson – O. Luts, M. Unt Täna õhta kell kuus viskame lutsu
1998  Michael Neuenschwander – U. Widmer Top Dogs
1999  Hovstad – H. Ibsen Rahvavaenlane
1999  Hamm – S. Beckett Lõppmäng
2000  Eduard Profittlich – J. Kross Vend Enrico ja tema piiskop
2000  André – J. Kruusvall Mälestused, ainult ei tea millest
2000  Härra – M. Unt Vaimude tund Kadrioru lossis
2000  Basilio – P. Calderon Elu on unenägu
2001  Van Der Kokk – R. Garcia Kokkade öö
2002  Niels Bohr – Michael Frayn Kopenhaagen
2002  hr. Robinson – T. Johnson Elluastuja
2002  Kurt – A. Strindberg Surmatants
2002  Johanan Tsingerboi – Hanoch Levin Kummikauplejad II
2004  Naum Goldberg – Madis Kõiv Finis nihili
2004  Alan Bennett 2 – Alan Bennett Õuedaam
2004  Martin – Edward Albee Kits
2005  Max-Jean – Claude Grumberg Õmblejannad
2005  Gerardo Escobar – Ariel Dorfman Surm ja tütarlaps
2005  mõisaomanik Melchior Sinclaire – Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga
2006  kolonel Melkett – Peter Shaffer Must komöödia
2006  Christopher Gore – Brian Friel Kodukoht
2006  Afanassi Ivanovitsh Bolshintsov – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  August – Andrus Kivirähk Voldemar
2007  Olof – Lars Norén Vaikne muusika
2008  Tolstoi – Jaan Undusk Boulgakoff
2008  härra Bardolph – Peter Shaffer Leekrüübe
2009  isa Rentería – Juan Rulfo Pedro Páramo
2009  Ilmar – Andrus Kivirähk Vombat
2009  St Clair – Peter Quilter Hiilgav!
2010  Friedrich von Bock – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  George Brown – Lee Hall Kaevuritest kunstnikud
2011  Peremees – Paul-Eerik Rummo Tuhkatriinumäng
2011  Karu – Merle Karusoo Sünnipäev
2012  Nico – David Edgar Nelipühad
2012  Eydalín – Halldór Laxness Islandi kell
2013  Jossif Vissarionovitš Stalin – John Hodge Kollaborandid
2014  hr Jürgenson – Indrek Hargla Wabadusrist
2014  rahamees, Vassili – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov Laul, mis jääb
2014  Karel Opočenský, Tšehhi malemeister – Madis Kõiv Keskmängustrateegia
2015  Taat; Jumal – Pipsa Lonka Laulud halli mere äärest
2015  Semjon – Uku Uusberg Valgustaja
2016  Burbage – L. Hall, M. Norman, T. Stoppard Armunud Shakespeare
2017  Aleksandar King – Tena Štivičić Kolm talve
2017  Pavel Lebedev – Anton Tšehhov Ivanov

Rollid mujal
1979  Burun, Uþikov – Makarenko, Karusoo Makarenko koloonia (TRK lavakunstikateedri diplomilavastus) Noorsooteater
1980  Guido – Karusoo Olen 13-aastane Noorsooteater
1982  Aleksei – Višnevski Optimistlik tragöödia Noorsooteater
1982  dofään – Shaw Püha Johanna Noorsooteater
1985  Toriseja – Vasar, Komissarov Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi Noorsooteater
1985  Martini – Wassermann Lendas üle käopesa Noorsooteater
1989  Kusta – Raudsepp, Unt Vedel vorst Noorsooteater
1989  Rosencrantz – Stoppard Rosencranz ja Guildenstern on surnud Noorsooteater
1990  Felix – Tuglas, Unt Helene, Marion ja Felix Noorsooteater
1991  Viljasoo – Tamssare, Unt Priius – kallis anne Noorsooteater
1991  doktor Rank – Ibsen Nukumaja Noorsooteater
1997  Caspar David Friedrih, Wilhelm Conrad Röntgen jt – Sumera Olivia meistriklass Von Krahli Teater
1999  pürotehnik Mait – Jüri Ehlvest, Margus Kasterpalu Viimne võttepäev
1999  Eesti mängud. Pulm. Release 2.0 Von Krahli Teater
2001  Olof – Torgny Lindgren Kumalasemesi Tartu Teatrilabor
2002  Jorge Luis Borges – Jaak Tomberg, Andreas W Aurora temporalis Tartu Teatrilabor
2004  papa – Jaan Tätte Latern Nargen Opera

Muu
Mänginud palju telelavastustes (Onu Tik-Taki seiklused 1981, Mona Lisa 1983, Squirrel 1990), seriaalides (Salmonid 1993–1995, V.E.R.I 1995–1997, Härra Lapsti lasteteater 1995, Teatriluulud 2000, Kodu keset linna alates 2003), kuuldemängudes (Härra Biedermann ja tulesüütajad 2000)

Mänginud filmides (Aida 1999, Nimed marmortahvlil 2002)

Tunnustus
1982  Noorte lavajõudude ülevaatuse II preemia (Aleksei Optimistlikus tragöödias, osalemine Dekameronis – mõlemad Noorsooteatris)
1990  Ants Lauteri nimeline auhind
2000  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Eduard Proffitlich Vend Enrico ja tema piiskop, Härra Vaimude tund Kadrioru lossis, Basilio Elu on unenägu)
2002  Eesti Teatrikriitikute Ühenduse Hea Teatri Auhind
2008  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (Tolstoi Boulgakoff; hr Bardolph Leekrüübe)
2011  Valgetähe IV klassi teenetemärk
2011  Eesti teatri aastaauhind meeskõrvalaosa eest (Gregory Solomon lavastuses Hind, Kuressaare Linnateater)
2013  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Jossif Vissarionovitš Stalin Kollaborandid)

_____________________________

Loe lisaks

* Kätte on jõudnud minu elu ilusaim aeg