IVO UUKKIVI

näitleja

ivo.uukkivi@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1992. aastast

Sündinud
11. oktoober 1965 Tallinnas

Õppinud
Lõpetas Tallinna Polütehnikumi 1984
Lõpetas TRK lavakunstikateedri 1992 (XV lend)

Töötanud
Alates 1992. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
härra Forbright – Michael Cooney Rahauputus
Harry Stillman – Marius Ivaškevičius Väljaheitmine
Boris Amette – Yasmina Reza Bella figura
Olli Mäntymaa – Juha Jokela Sumu

Rollid Eesti Draamateatris
1991  Poeg, kunstnik – L. Pirandello Kuus tegelast autorit otsimas
1992  Manuel – Neil Simon Piparkoogileedi
1992  Luke – E. O´Neill Silmus
1992  Adrian – M. Ghelderode Vägeva vikatimehe võidukäik
1993  Laurits – M. Unt Tuleingel
1993  Ebaed – S. Mrozhek Suvepäev
1993  Bagdad – R. Thomas Mõrtsukas Freddy
1993  Krahv – T. Dorst Fernando Krapp saatis mulle kirja
1992  Kandidaat Kõrend – E. Vilde Tabamata ime
1993  Isa, Nax, Pasi, Monstrum – I. Tiihonen Reearuu
1993  lavaline kollaazh – M. Unt Mehetapjad
1994  Söör Persant – T. Dorst Merlin
1994  Alwa Schöning – F. Wedekind Lulu
1994  Studiosus I – M. Kõiv Filosoofipäev
1994  turvamees Tomm – A. Kivirähk Jalutuskäik vikerkaarel
1995  hr Linde; kostüümikunstnik – H. Ibsen Nukumaja ehk Norbert
1995  Guy – R. Dahl Suur Armas Koll
1995  John Diveny ehk minu Hing – F. O Brien Kolmas politseinik
1995  Lysander, koordinaator – W. Shakespeare Pööriöö unenägu
1995  Venticello II – P. Shaffer Amadeus
1996  Efesose Antipholus – W. Shakespeare Eksituste komöödia
1996  Ricky – B. Travers Üks jumalast hüljatud ingel
1996  Belize, Eskimo, Mees pargis – T. Kushner Inglid Ameerikas
1996  Helm – T. Dorst Härra Paul
1997  Abel – M. Kõiv Peiarite õhtunäitus
1997  Snawley, Tix, Snobb, hr.Wititterly, hr.Wagstaff, Walter – C. Dickens Nicholas Nickleby
1997  Gerald Croft – J.B. Priestley Inspektor tuleb
1997  Glupe Kavalpea – Per Asplin Putti Plutti Pott
1998  Sir Stone – Shakespeare Kuningas Richard III tragöödia
1998  Mike Connolly – Ray Cooney Pereringmäng
1998  Toots – Oskar Luts, Mati Unt Täna õhta kell kuus viskame lutsu
1999  Lawrence – Regan Ayn Rand 16. jaanuari õhtu
1999  seltsimees Jin – David Henry Hwang M Butterfly
1999  Lamstad – Henrik Ibsen Rahvavaenlane
1999  Edward Bristow – Ray Cooney Igaühele oma
2000  Konstaabel – Joseph Stein Zorbas
2000  Willie Diver – Brian Friel Aristokraadid
2000  episood – Pedro Calderon Elu on unenägu
2001  JM 54823 (mängib poega), türklane – Alan Ayckbourn Koomiline potentsiaal
2001  Kuuevarbaline – Viktor Pelevin Erak ja Kuuevarbaline
2001  Toapoiss Ints – Andrus Kivirähk Rehepapp
2001  Toapoiss Ints – Andrus Kivirähk Rehepapp ja näärisokk
2002  härra Forbright – Michael Cooney Rahauputus
2004  Fetissov – Hristo Boytchev Polkovnik lendab õhku
2004  vares Karl – Jevgeni Shvarts Lumekuninganna
2005  Oskar Kull – Andrus Kivirähk Adolf Rühka lühikene elu
2006  Happy, Willy Lomani poeg – Arthur Miller Müügimehe surm
2006  Con Doherty – Brian Friel Kodukoht
2006  Arkadi Segejevitš Islajev – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  Relling – Henrik Ibsen Metspart
2007  Seppo Pihlaja – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2008  Brutus – Uusberg, Shakespeare Head ööd, vend
2008  Bruderschaft – Bogusław Shaeffer Loojang
2009  Juan Preciado – Juan Rulfo Pedro Páramo
2009  Tarmo – Lagle, Liivak Sinul on meretäis hirmu
2010  Semjon Pantelejevitš Jepihhodov – Anton Tšehhov Kirsiaed
2010  Aleksei Fjodorovitš Bubõr – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  Harry Wilson – Lee Hall Kaevuritest kunstnikud
2011  Jaan Mõtus – Vaino Vahing Pulmad
2011  Ichiro – M. Algus, I. Vihmar Õitseng
2011  Toomas – Uku Uusberg Kuni inglid sekkuvad
2012  isa Petr Karoly – David Edgar Nelipühad
2012  Michel Houillé – Yasmina Reza Hävituse ingel
2013  Nikolai Ogarjov – Tom Stoppard Utoopia rannik. II osa. Laevahukk
2013  Harold – Lyle Kessler Orvud
2014  Johan Laidoner – Indrek Hargla Wabadusrist
2015  Petteri – Pipsa Lonka Laulud halli mere äärest
2015  Valgustaja – Uku Uusberg Valgustaja
2016  Harry Stillman – Marius Ivaškevičius Väljaheitmine
2016  Boris Amette – Yasmina Reza Bella figura
2017  Olli Mäntymaa – Juha Jokela Sumu

Rollid mujal
1990  Snug – Shakespeare Suveöö unenägu (TRK lavakunstikateedri diplomilavastus) Ugala
1990  Mees lillas – Unt Keiser Nero eraelu (TRK lavakunstikateedri diplomilavastus) Ugala
1990  Tüse merehädaline – S. Mroþek Ulgumerel (TRK lavakunstikateedri kursusetöö)
2002  Jardan – Jaak Tomberg, Andreas W Aurora temporalis Tartu Teatrilabor
2003  Gary – Gregory Burke Gagarini puiestee Vanalinnastuudio
2003  Taksojuht Toomas Haav – J.Niilekselä/M.Ulmann Taksojuhid Von Krahli Teater
2006  Juhan – Triin Sinissaar Soolaev ehk Eesti mees ja tema sugu Pärimusteater Loomine

Muu
Mänginud telelavastustes: Trimalhio pidu 1996, H. Ibsen Nukumaja ehk Norbert 1999 ja seriaalides: Salmonid 1993, V.E.R.I. 1994-1996, Waba Riik 1997 Kired 1998-2000, 2001 TV sari " See pole piip", Kelgukoerad.
Mänginud filmides: Tallinn pimeduses 1993, Jüri Rumm 1994, Somnambuul 2003, Täna öösel me ei maga 2004, Sügisball 2007, Kuhu põgenevad hinged 2007, Kinnunen 2007), kuuldemängudes: Rännukutse 2001, Kaval Ants ja Vanapagan 1992, Heailmadraakon,
Ansambli Velikie Luki solist.
Esinenud maalinäitustega.

Tunnustus
2000  Eesti teatri aastaauhind, ansambli-preemia lavastuse Aristokraadid trupile
2001  Eesti vene kogukonna ja fondi Rõõmukuulutus aastapreemia Eraku ja Kuuevarbalise trupile
2011  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Jaan Mõtus Pulmad, Ichiro Õitseng, Toomas Kuni inglid sekkuvad)