JAAN REKKOR

näitleja

jaan.rekkor@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 2005. aastast

Sündinud
3. aprillil 1958 Juuru vallas Hõreda külas

Lõpetanud
TRK lavakunstikateedri 1982 (X lend)

Töötanud
1982. aastast Pärnu Endla näitleja
Alates 2005. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Henrik – Ingmar Bergman Saraband
Ap Salminen – Juha Jokela Sumu

Rollid Eesti Draamateatris
1980  Indiaanlane – J. M Barrie Peeter Paan
2003  Donny – Martin McDonagh Inishmore’i leitnant
2005  Othello – William Shakespeare Othello
2006  Dr Richard Gore – Brian Friel Kodukoht
2006  Iganti Iljitš Špigelski – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  vana Ekdal – Henrik Ibsen Metspart
2007  Matti – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2008  Uustulnuk – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Elmo Hekkar – Andrus Kivirähk Vombat
2009  Sool – David Wood Piparkoogimehike
2010  John Gabriel Borkman – Henrik Ibsen John Gabriel Borkman
2011  Aleksander, kapten – Villem Tuun Jaan Umbi lugu
2011  Phil Hogan – Eugene O´Neill Saatuse heidikute kuu
2011  Vicente – Jordi Galceran Cancún
2012  Steve Heidebrecht – Tracy Letts Augustikuu
2012  Georg – Martin Algus Kontakt
2013  Vladimir – John Hodge Kollaborandid
2014  härra Solares – Jane Bowles Aiamajas
2015  Jarkka – Pipsa Lonka Laulud halli mere äärest
2015  vana kunstnik – Michel Houellebecq Kaart ja territoorium
2017  Ap Salminen – Juha Jokela Sumu

Rollid mujal
1979  Matvei, hobune, Silvestrov – A. Makarenko, M. Karusoo Makarenko koloonia Noorsooteater
1981  Poiss, kes avastas jänesed – Merle Karusoo Meie elulood Noorsooteater
1981  Poiss, kelle isa püüdis korda majja lüüa – Merle Karusoo Kui ruumid on täis Noorsooteater
1981  Heinrich – Švarts Draakon Endla
1982  Paal – Ott Kool Kes paljajalu käib Endla
1982  Kodakondne – Lope de Vega Tantsuõpetaja Endla
1982  Rex – Poliakoff Superdiskor Endla
1982  Prints Klaus – Švarts Lumekuninganna Endla
1982  Kommentaarid sõnas ja laulus – Zorin Mees ja naised Endla
1983  Alfred – Horvath Lood Viini metsadest Endla
1983  Bellemasse – Crommelynck Kuum ja külm ehk Härra Domi idee Endla
1983  Enn – Hugo Raudsepp Mikumärdi Endla
1984  Owen – Brian Friel Tõlkijad Endla
1984  Toomas – August Kitzberg Kaval-Ants ja Vanapagan Endla
1985  Tegelane – Knauth Ööbik Endla
1985  Florent – Jean Anouilh Metskass Endla
1985  Toomas Haava – Oskar Luts, Priit Pedajas Soo Endla
1985  Arno – Valter Udam Vastutus Endla
1986  Maljanov – A. ja B. Strugatski Miljard aastat enne maailma lõppu Endla
1986  Umberto – De Filippo Filumena Marturano Endla
1987  Tim Allgood – Frayn Lavalised segadused Endla
1987  Boriss – Lev Tolstoi Ja pimedusest paistab valgus Endla
1987  Anti Kähr – Ott Kool Reporterid Endla
1988  Portimo – Arto Paasilinna, Mai Murdmaa Ulguv mölder Endla
1988  Sakarias – Hugo Raudsepp Vaheliku vapustused Endla
1988  Georg Rass – Rein Saluri Minek Endla
1989  Admiral, papp – Kander Zorbas Endla
1989  Viktor – Raimond Kaugver Saturnuse lapsed Endla
1989  Erhart Borkman – Henrik Ibsen John Gabriel Borkman Endla
1989  James Tyrone – Eugene O`Neill Saatuse heidikute kuu Endla
1990  Göran Persson – Strindberg Erik XIV Endla
1990  don Juan – Moliere Don Juan Endla
1990  Serif Talbott – Tennessee Williams Orpheus allilmas Endla
1990  Naerutaat, politseinik – Astrid Lindgren Vahtramäe Emil Endla
1991  Harold Gorringe – Peter Shaffer Must komöödia Endla
1991  Mihkel Niilas – Peet Vallak, Priit Pedajas Epp Pillarpardi Punjaba potitehas Endla
1992  Paralepp – A.H.Tammsaare, Merle Karusoo Täieline Eesti Vabariik Endla
1992  Kangi Kalle – Mika Waltari Käbi kukub Endla
1993  Sigismund – Benatzky Valge Hobuse võõrastemaja Endla
1993  Anatol – Schnitzler Anatol, Max ja naised Endla
1993  Mäeotsa Jeppe – Holberg Miks Jeppe joob? Endla
1994  Raul – Mastrosimone Äärmused Endla
1994  Sintram – Lagerlöf Gösta Berlingi saaga Endla
1994  Hatch – Bruno Pepsie Endla
1995  Kean – Dumas, J.-P. Sartre Kean Endla
1995  Norrison – Molnar Üks, kaks, kolm! Endla
1996  Noormees – Kilvet, Tamm Oh armastus sina kallis magus mesi projektlavastis
1996  Söekandja Klaas – Ehala, Coster, Gorin Thijl Ulenspiegel Endla
1996  õpetaja Laur – Oskar Luts, Voldemar Panso Kevade Endla
1996  Pearu – Tammsaare/Kasterpalu Tõde ja õigus Ugala Vargamäel
1997  Lampjalg Jack – Väli, Saar Silver Ükssilm Endla
1997  Rocky Gravo – Hermani Maratontants Endla
1997  Jörgen – Jepsen Järgmisel aastal on õlu parem Endla
1998  II rezissöör Siim – Ehlvest, Kasterpalu, Raag Viimne võttepäev eraprojekt
1998  Keldrikakand – Kivirähk Kakand ja kakand Endla
1998  Nööbivalaja – Ibsen Peer Gynt Endla
1999  Kusta – Nooremb Küüni täitmine Endla
1999  Greg – Gurney Sylvia Endla
2000  Jim – Twain Huck Emajõe Suveteater
2000  Ksawery Ilecki – Nalkowska Tema tagasituleku päev Endla
2000  August – Suuman Meil aiaäärne tänavas Endla
2000  Victor Fox – Lunari Senaator Fox Endla
2000  Leontes – Shakespeare Talvemuinasjutt Endla
2001  Totu – Kall Tähetolm Vanalinnastuudio
2001  Felix – Friedebert Tuglas, Tiit Palu Rõõmu kaalud Endla
2001  Jorgen Leppeken – Mihkel Ulman Midagi päikese all Endla
2001  Mees – Visniec Üheksa ööd Endla
2002 Serebrjakov – Tšehhov Onu Vanja Ugala
2002  Knurov – Ostrovski Kaasavaratu Endla
2002  Tolari – Pakkala Parvepoisid Endla
2002  Ants – Tammsaare, Tammearu Põrgupõhja uus Vanapagan Endla
2003  Osaline – Heito Pakk Lendava piisoni tsirkus Juhtimisteater
2003  Martin – Norén Öö on päeva ema Linnateater
2003  Näitejuht – Wilderi Meie linnake Endla
2003  Endel – Mõttus Õitsengu likvideerimine Endla
2004  Lank Hawkins – G. Gerschwin Hull sinu järele Smithbridge Productions
2004  Fred Salliste – Porter; Kuningas Suudle mind, Kate
2004  August Dranberg – Inga Abele Tumedad hirved Endla
2004  Mike – Stephenson Vee mälu Endla
2005  Georgi isa – Urmas Vadi Georg Smithbridge Productions
2005  Oberon – William Shakespeare Suveöö unenägu Leigo Järveteater
2005  Vanapagan – Kaur Kaval-Ants ja Vanapagan Endla
2005  Keith, Bernard – Greig Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus kunagi armastas Endla
2005  Dennis Cain – Russell Reispass Endla
2006  Mogri Märt – August Kitzberg Kauka jumal Endla
2006  Martin — Astrid Reinla Koduabiline Endla
2007  Harold – Edward Taylor Jäine mõrv Vanemuine
2007  Komandör – Lauri Vahtre Muna EÜE ehk viimane kava R.A.A.A.M
2007  Siimen Anders, külavanem – August Gailit Karge meri Endla
2008  Max – Tom Stoppard Rock'n'Roll Endla
2008  Ammos Fjodorovitš Ljapkin-Tjapkin, kohtunik – Nikolai Gogol Revident Endla
2009  Sam Hendrix – F. Knott Pimedusega löödud Endla
2010  Kolu-Per – Astrid Lindgren Röövlitütar Ronja Endla
2010  Charles Bovary – Gustave Flaubert Madame Bovary Endla
2010  Hermile Lebelle – Wajdi Mouawad Põletus Endla
2013  Pjotr Tšaadajev – Tom Stoppard Utoopia rannik. I osa. Teekond Tallinna Linnateater
2017  Henrik – Ingmar Bergman Saraband

Muu
Mänginud filmides: Nipernaadi 1983, Saja aasta pärast mais 1986, Äratus 1989, Need vanad armastuskirjad 1992, Tulivesi 1994, Minu Leninid 1997, Perekondlik sündmus 1998, Vaarallista kokea 2000, Röövlirahnu Martin 2005, Viimane palve 2005, Koer, lennuk ja laulupidu 2006, Mina olin siin 2008;
telelavastustes Detektiivimäng 1985–86, Soo 1992, Wikmani poisid 1995; seriaalides M Klubi 1996–98, Me saame hakkama 2000, Ohtlik lend 2006.

Tunnustus
1988  Eesti teatri aastaauhind parimale meesnäitlejale
1990  Ants Lauteri nimeline auhind
1995  Eesti Kultuurifondi aastapreemia
1996, 1998, 2001, 2005  Endla publiku lemmik
1999, 2001 Endla kolleegipreemia
2002  Eesti teatri aastaauhind parimale meeskõrvalosatäitjale
2014  Valgetähe IV klassi teenetemärk