KAIE MIHKELSON

näitleja

kaie.mihkelson@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1988. aastast

Sündinud
12. oktoobril 1948 Pärnus

Õppinud
1967–1969 TPI majandusteaduskond
1974 lõpetas TRK Lavakunstikateedri (VI lend)

Töötanud
1974–1977 Endlas,
1977–1988 Noorsooteatris
Alates 1988 Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
proua Cowper – M. Cooney Rahauputus
Mamma – Tõnu Õnnepalu Vennas
Beth – Nina Raine Hõimud
Solveig – Carin Mannheimer Viimasel minutil
Katja – Hendrik Toompere Üle piiri
Madeleine Palmer – David Hare Eluhingus
Henna Suvanto – Juha Jokela Sumu

Rollid Eesti Draamateatris
1974  Helena – Shakespeare Suveöö unenägu (TRK lavakunstikateedri diplomilavastus)
1986  Ariel – Shakespeare Torm
1988  Carmen – Genet Palkon
1990  Jael – Kalmus, Hermaküla Juudas
1990  Preili Charlotte – N.Gogol Südaöö
1991  Veskimäe perenaine, Külatädi – A.Kitzberg Rätsep Õhk
1991  Näitlejanna B – B.Schaeffer Proovid
1992  Matylda Söderström – M.Hornicek Kolm Albertit ja preili Matylda
1992  Protia – Shakeapeare Veneetsia kaupmees
1992  Mari – E. Vilde Mäeküla piimamees
1993  Jitsuko – Y. Mishima Hanjo
1993  Liisa – J. Aho Raudtee
1993  Jane – D. Churchill Meister
1993  Perenaine – P. Songling Libarebased
1994  Reti Laar – A.J. Kiwimae Peenike pere
1995  Suzanne – J.-C.Carriere Meelespea
1995  Teresa Salieri – P. Shaffer Amadeus
1996  Aemilia, Efesose nunnakloostri abtiss – W. Shakespeare Eksituste komöödia
1996  Dottie – B. Travers Üks jumalast hüljatud ingel
1996  Põetaja – M. Betsuyaku Krahv Dracula sügis
1996  Nell – S. Beckett Lõppmäng
1996  Miss Garden – H. Bahr Mees, naine ja kontsert
1997  Roheline tüdruk (hiljem Eit) – H. Ibsen Peer Gynt
1997  Proua Paul – A. Kivirähk Atentaat
1997  pr. Squeers, pr.Crummles, Wanda – C. Dickens Nicholas Nickleby
1998  Louise, Hull Grete – C. Churchill Tipptüdrukud
1999  Piia Ellerhein-Strool või Milvi – E. Vetemaa Laevakell
1999  Ema (õpetaja, tort, klantsija, kindral, Noora) – R.Hachfeld ja V.Ludwig Rongijuht ja Millipilli
2000  massistseenid – J. Stein Zorbas
2001  naine; ettekandja – B. Schaeffer Siinseal
2001  Goneril, Regan – W. Shakespeare Kuningas Lear
2001  KN 48631 (mängib ema), hotelli registraator, prostituut – A. Ayckbourn koomiline potentsiaal
2001  emand Pluche – A. de Musset Armastusega ei naljatleta
2002  Merike – M. Ulman Kohkumatud lapsehoidjad
2002  proua Cowper – M. Cooney Rahauputus
2003  Vera – N. Simon Suured tüdrukud ei nuta
2003  Elli – Mihkel Ulman Kajakamägi
2003  Amm Guinness – B. Shaw Südamete murdumise maja
2003  Naine – Vaino Vahing Testament
2004  Julia ema; amm – Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo instseneering Shakespeare'i sõnadele Julia
2005  Contessina ema – Mart Kivastik Savonarola tuleriit
2006  rikas proua, kanarbikumaalija – Andrus Kivirähk Syrrealistid
2007  Varvara Stavrogina – Fjodor Dostojevski Sortsid
2008  külaline – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Damiana Cisneros – Juan Rulfo Pedro Páramo
2009  Grete Virre – Andrus Kivirähk Vombat
2009  Marge – Lagle, Liivak Sinul on meretäis hirmu
2010  Ivy Weston – Tracy Letts Augustikuu
2010  May – Samuel Beckett Krappi viimane lint. Sammumisi
2011  esimene peretütar – Paul-Eerik Rummo Tuhkatriinumäng
2011  Reme – Jordi Galceran Cancún
2012  Arnæuse naine – Halldór Laxness Islandi kell
2012  Breda – Enda Walsh Uus elektriline tantsusaal
2014  Mamma – Tõnu Õnnepalu Vennas
2014  Beth – Nina Raine Hõimud
2015  Solveig – Carin Mannheimer Viimasel minutil
2015  Kate – A. R. Gurney Sylvia
2017  Katja – Hendrik Toompere Üle piiri
2017  Madeleine Palmer – David Hare Eluhingus
2017  Henna Suvanto – Juha Jokela Sumu

Lavastused Eesti Draamateatris
2004  William Shakespeare Suveöö unenägu, lavastaja assistent
2005  Geraldine Aron Minu oivaline lahutus, lavastaja

Rollid mujal
1975  Dorine – Moliere Tartuffe Endla
1975  Maarja – Kool Maarja maal Endla
1975  Lucietta – Coldoni Märul Chioggias Endla
1976  Tuhkatriinu – Shvarts Tuhkatriinu Endla
1977  Liina – Blaumanis Rätsepad Sillamatsil Endla
1977  Stella – Crommelynck Suurepärane sarvekandja Noorsooteater
1979  osaline – Tammsaare, Paul Eerik Rummo Ramilda-Rimalda Noorsooteater
1980  Beatrice – Wesker Neli aastaaega Noorsooteater
1984  Eve – Kleist Lõhutud vaas Noorsooteater
1985  Helvi Kaartna – Kuusberg, Komissarov Meie juhtum Noorsooteater
1986  Celimene, Arsinoë – Moliere Misantroop Noorsooteater
1987  Armande Bejart – Bulgakov Moliere Noorsooteater
2002  Roberto ema, ema, perenaine, teine libu – Koltes Roberto Zucco Vanemuine
2003  Amm Guinness – Bernard Shaw Südamete murdumise maja
2004  flöödimängija – Federico Fellini Orkestriproov MTÜ Kell Kümme

Muu
Mänginud telelavastustes (Soolo tornikellale 1980, Pildikesi Paunverest 1986, Viimne lahing 1999), seriaalis (M Klubi 1996–1998), kuuldemängudes (Romeo ja Julia 1980, Tuhkatriinumäng1996)
Mänginud filmis (Kõrboja peremees 1979, Nipernaadi 1983, Keskea rõõmud 1986, Fender Bender 2003, Klass2007),
Plaat: Ramilda-Rimalda (Paul Eerik Rummo kompositsioon Tammsaare teoste ainetel)

Tunnustus
1975  kultuuriministeeriumi II preemia (Maarja maal Pärnu teatris)
1978  kultuuriministeeriumi laste- ja noorsoonäidendite ülevaatuse I näitlejapreemia (Koolilõpuöö Noorsooteatris)
1981  eripreemia (vastuolurikka naisepsühholoogia avamise eest Neljas aastaajas Noorsooteatris)
1983  Ants Lauteri nimeline auhind
Alates 1987 Anna Tamme ja Lisl Lindau mälestuskõrvarõngaste hoidja
2002  Eesti teatri aastaauhind naiskõrvalosatäitjale (Roberto Zucco Vanemuises)
2008  Valgetähe IV klassi teenetemärk
2009  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (Marge; vanaema Sinul on meretäis hirmu ning Damiana Pedro Páramo)
2012  Raadioteatri näitlejaauhind
2012  Helmi Tohvelmani nimeline auhind