KERSTI HEINLOO

näitleja

kersti.heinloo@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 2007. aastast

Sündinud
6. septembril 1976 Tartus

Õppinud
1995–1996 Tallinna Pedagoogika Ülikool (raadiorezhii)
1996–2000 EMA Kõrgem Lavakunstikool (XIX lend)
2005–2006 Brighton Film School, UK (One-Year ABFS Course in Motion Picture production)

Töötanud
1994–1995 Pärnu Raadios
2000–2005 Vanemuises
2005–2007 vabakutseline näitleja
Alates 2007 Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Grušenka – Fjodor Dostojevski Vennad Karamazovid
Marianne – Simon Gray Finaal
Rose King – Tena Štivičić Kolm talve
Anna – Harold Pinter Vanad ajad

Lavastused Eesti Draamateatris
2017 Heinloo/Marjamaa/Suits lift (idee auto ja lavastaja)

Rollid Eesti Draamateatris
2007  Annikki – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2007  Margaret O'Donnell – Brian Friel Kodukoht
2009  Kadi – Lauri Lagle, Maria Lee Liivak Sinul on meretäis hirmu
2010  Varja – Anton Tšehhov Kirsiaed
2010  Julia Andrejevna; Margareta – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  Karen Weston – Tracy Letts Augustikuu
2011  Liis – Villem Tuun Jaan Umbi lugu
2011  Jessica – William Shakespeare Võlanõudjad
2011  Josie Hogan – Eugene O´Neill Saatuse heidikute kuu
2012  Olga – Anton Tšehhov Kolm õde
2012  Ada – Enda Walsh Uus elektriline tantsusaal
2014  Molly – Jane Bowles Aiamajas
2014  Margaret – Tennessee Williams Kass tulisel plekk-katusel
2014  Hilda, Valdu tütar – Madis Kõiv Keskmängustrateegia
2015  Grušenka – Fjodor Dostojevski Vennad Karamazovid
2016  Marianne – Simon Gray Finaal
2017  Rose King – Tena Štivičić Kolm talve
2017  Anna – Harold Pinter Vanad ajad

Rollid mujal
2000  Sophia – Henry Fielding Tom Jones Vanemuine
2000  tsaaritar Anna; havi – Urmas Vadi Lendav laev Vanemuine
2000  Margarita – Mihhail Bulgakov Meister ja Margarita Vanemuine
2000  missis Lyons – Willy Russell Verevennad Vanemuine
2000  Mari Mumme – Andres Ehin Tagaaetav. Lugu Rummu Jürist Eesti Harrastusteatrite Liit
2001  Aino Kallas – Kaasik-Aaslav Tepandi Kohtumine Tartus Vanemuine
2001  Roosi; Läti naine – Kivisildnik, Kauksi Ülle Pühak Vanemuine
2001  Anja – Anton Tšehhov Kirsiaed Vanemuine
2003  Mall; Kati; Inriid; Nipernaadi – August Gailit Nipernaadi Emajõe Suveteater
2003  õde; hullunud libu – Bernard-Marie Koltes Roberto Zucco Vanemuine
2003  Mathilde – Juhan Smuul Kihnu Jõnn Vanemuine
2003  Antigone – Mati Unt Vend Antigone, ema Oidipus Vanemuine
2003  Tzeitel ja vanaema – Jerry Bock Viiuldaja katusel Vanemuine
2004  Lumivalgeke – vennad Grimmid Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi Vanemuine
2004  Julia – Andrus Kivirähk Romeo ja Julia Vanemuine
2004  Hilde Wangel – Henrik Ibsen Ehitusmeister Solness Vanemuine
2004  medõde; Miina; Anni; ettekandja; muuseumi töötaja; Norra tüdruk – Mart Kivastik Külmetava kunstniku portree Ühendus R.A.A.A.M.
2005  Rebane; 3. kitsetall; Nuf-Nuf – Katja Krohn Suur kuri hunt Vanemuine
2005  Kanase Maija Liisa ja Hyvärise Anna Kaisa – Maiju Lassila Tuletikke laenamas Vanemuine
2005  Hipi – John Fowles Eebenipuust torn MTÜ Kell Kümme
2005  tantsija – koreograaf Teet Kase magistritöö Kurb nauding Labani keskus, London
2006  Anu – Jaan Kaplinski Liblikas ja peegel Endla
2007  Martha – Laura Shaine Cunningham Beautiful Bodies Vanemuine
2007  Elisabeth – Shakespeare, Keil Rooside sõda Leigo Järveteater
2007  Liisa – Reko Lundan Suurema kurbuseta Vanemuine
2007  tantsija – koreograaf Teet Kask Work in progress II MTÜ Valgete ööde festival
2009  Catherine Earnshaw – Emily Jane Brontë Vihurimäe Vanemuine
2010  Meeri; Raine;Vaike jt. – Ivar Põllu Ird. K Tartu Uus Teater
2010  Marihken – J. W. Jannsen; Juss Haasma Pärmi Jaagu unenägu Tartu Uus Teater
2012  Marie Under – Loone Ots Birkenruh’ episood. Kurb armulugu MTÜ Tuulekell
2013  Varenka – Tom Stoppard Utoopia rannik. I osa. Teekond Tallinna Linnateater
2013  Ophelia – William Shakespeare Hamlet Kell Kümme
2013  preili Julie – August Strindberg Preili Julie Kell Kümme

Muu
Mänginud filmides Agent Sinikael (2002), Libahundi needus (2005), Nuga (2007), kuuldemängudes Nokia 3310 (2007), Maailma parim küla (2009).

Tunnustus
1998  Voldemar Panso nimeline auhind
2000  Vanemuise kolleegipreemia parimale naispeaosale (Margarita Meister ja Margarita)
2010  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (Julia Andrejevna; Margareta Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...)
2011  Ants Lauteri nimeline auhind
2011  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naispeaosatäitjale (Josie Hogan Saatuse heidikute kuu)
2011  Eesti teatri aastauhinna naiskõrvalosa nominent (Julia Andrejevna; Margareta Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...)
2012  Eesti teatri aastauhinna naispeaosa nominent (Josie Hogan Saatuse heidikute kuu)
2014  Eesti teatri aastauhind naispeaosatäitjale (preili Julie Preili Julie MTÜ Kell Kümme)