LAINE MÄGI

näitleja

laine.magi@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1999. aastast

Sündinud
3. veebruaril 1959 Kehras

Õppinud
1969–1973 Tallinna Koreograafiakoolis

Lõpetas
TRK Lavakunstikateedri 1982 (X lend)

Töö ja tegevus
1976–1981 baar-varietee Tallinn tantsija
1982–1999 Endla näitleja
Asutas 1989 Pärnus tantsutrupi Lancy ja 1996 eratantsukooli
Alates 1993 EMA Kõrgema Lavakunstikooli tantsu- ja lavalise liikumise õppejõud, 1998. aastast dotsent
Alates 1999 Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Ester Mickelson – Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
Dunja King – Tena Štivičić Kolm talve
Frances Beale – David Hare Eluhingus
Hannele Virta – Juha Jokela Sumu

Rollid Eesti Draamateatris
1999  Sohvi – M. Kôiv Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta
2000  Donja Elvira – Moliere Don Juan ehk Sevilla pilkaja
2000  Elaine Harper – J. Kesselring Pihlakavein
2000  Alice – B. Friel Aristokraadid
2001  Regan – W. Shakespeare Kuningas Lear
2001  Krõõt – Tammsaare Tagasi Vargamäel
2002  Bella Berlo – Hanoch Levin Kummikauplejad II
2003  Helene Alving – H. Ibsen Kummitused
2004  Striptiisitar – Terry Johnson Elluastuja
2004  Meeta – Madis Kõiv Finis nihili
2004  Kass, valitsusjuhi nõunik – Toomas Kall Pehmed ja karvased saavad jalad alla
2005  Mari – Oskar Luts/Priit Pedajas Kevade
2005  Emilia – William Shakespeare Othello
2006  Gustava Sinclaire, luuaneiu – Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga
2006  preili Furnival – Peter Shaffer Must komöödia
2006  Mary Sweeney – Brian Friel Kodukoht
2007  Hirmutis – Marina Carr Naine ja hirmutis
2007  teine naine; Seija – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2008  Margit – Vetemaa, Aule, Karusoo Sigma Tau-C705
2008  ettekandja – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Dorotea – Juan Rulfo Pedro Páramo
2010  Helen Sutherland – Lee Hall Kaevuritest kunstnikud
2011  Anne – Uku Uusberg Kuni inglid sekkuvad
2012  Fatima – David Edgar Nelipühad
2012  Gudda – Halldór Laxness Islandi kell
2013  Ester Mickelson – Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
2014  proua Constable – Jane Bowles Aiamajas
2014  ema – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov Laul, mis jääb
2014  vanaema, Mardi ja Valdu ema – Madis Kõiv Keskmängustrateegia
2016  Kuninganna ema – Jean Anouilh Becket ehk Jumala au
2017  Dunja King – Tena Štivičić Kolm talve
2017  Frances Beale – David Hare Eluhingus
2017  Hannele Virta – Juha Jokela Sumu

Liikumisseaded Eesti Draamateatri lavastustele
1993  August Kitzberg, Mati Unt Tuleingel
1994  Bertolt Brecht Härra Punttila ja tema sulane Matti
1995  Roald Dahl, David Wood S.A.K
2000  Joseph Stein Zorbas
2006  Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga

Rollid mujal
1982  Susan – Poliakoff Superdiskor Endla
1983  Mariann – Horvath Lood Viini metsadest Endla
1984  Maire – Friel Tõlkijad Endla
1985  Therese – Anouilh Metskass Endla
1985  Hilda – Luts, Pedajas Soo Endla
1986  Laini – Valton Vägede valitsejad Endla
1987  Ruth – Zindel Saialilled Endla
1987  Brooke Ashton – Frayn Lavalised segadused Endla
1988  Anna – Spiro Aed Endla
1990  Karin – Strindberg Erik XIV Endla
1990  Carol – Williams Orpheus allilmas Endla
1992  Chris – Friel Lõikuspeo tantsud (ka liikumise ja tantsude seadja) Endla
1992  Magnolia – Kerni Teatrilaev (ka koreograaf ning liikumise seadja) Endla
1993  Klaarake – Benatzky "Valge Hobuse" võõrastemaja (ka koreograaf ning liikumise seadja) Endla
1994  Pepsie – Bruno Pepsie Endla
1994  Elisabeth Dohna – Lagerlöf, Aaloe Gösta Berlingi saaga (ka liikumise seadja) Endla
1995  Elena – Dumas, Sartre Edmund Kean Endla
1996  Vana naine – Ionesco Toolid Endla
1996  Nele ema Katelijne – Charles de Coster, Grigori Gorin, Olav Ehala Thijl Ulenspiegel (ka koreograafia) Endla
1997  Nadeþda Fjodorovna – Tšehhov Duell Endla
1998  Christine – Wendy Kesselmann Minu õde siin majas Endla
1998  Anna, tantsuõpetaja – Astrid Saalbach Tantsutund (ka koreograafia) Ugala
1998  Bibi – Boris Kõrver, Ardi Liives Ainult unistus (ka koreograafia) Ugala
2002  Barbara Smith – Ray Cooney Ei või olla! Suveteatri Selts
2003  Texsas – Joseph Kander, Fred Ebb Cabaret Vanalinnastuudio
2004  tantsija, laulja, näitleja monoetenduses Kell näitabki täpset aega. Millist? London, Laban Centre tantsukõrgkool, Jüri Naela magistritöö
2011  preili Tepe – Gerda Kordemets Pruutide kool R.A.A.A.M.
2012  Anna Meyer von Gyldenfeldt – Gerda Kordemets Surm, sünd ja laulatus R.A.A.A.M.
2013  Helmi Mägi – Gerda Kordemets Vanameeste suvi Tõstamaa suveteater

Muu
Teinud liikumisseadeid ja loonud koreograafiat lavastustele:
1994  Camoletti Pidžaama kuuele Vanalinnastuudio
1995  Anouilh Orkester Vanemuine 
1996  Herman Hallo, Dolly! Estonia 
1997  Herman Maratontants Endla 
1996  Kardemoni linna rahvas ja röövlid Endla 
2004  Cole Porter Suudle mind, Kate Endla 
2005  Merle Karusoo Misjonärid Rakvere Teater 
2005  Juhan Liiv, Juhan Smuul, Juhan Viiding Johannese passioon Rakvere Teater 
2006  Astor Piazzolla Maria de Buenos Aires Birgitta Festival 
2013  Gerda Kordemets Armastuse õigekiri Endla teater 

Olnud repetiitor muusikalis Miss Saigon (2002), tantsinud muusikalis Cabaret Vanalinnastuudio (2003).

Mänginud filmides: Tants aurukatla ümber (1981), Ma ei ole turist, ma elan siin (1983), Rahu tänav (1991), Kallis härra Q (1998), Aida (1999), Head käed (2001), Klass (2007), Sügisball (2007), Georg (2007), Eestlanna Pariisis (peaosa Anne) (2012), Free Range (2013) Perekonnavaled 2016; telelavastustes Mõmmi ja aabits (alates 1998), Sa oled koor minu kohvis (1999), Minu veetlev Kunder (2003), seriaalides: M Klubi (1996–1998), Õnne 13 (alates 2000) ENSV (alates 2012), Elu pärast (2008), Tuuelpealne maa (2008), Alpimaja (2012) ja kuuldemängus Maailma parim küla (2009).

Tunnustus
2000  Eesti teatri aastaauhind, ansambli-preemia lavastuse Aristokraadid trupile
2000  Helmi Tohvelmanni nimeline preemia "tuletungla ülevõtmise eest"
2000  Pärnu aasta naine
2008  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (Seija, teine naine Jõgi voolab läbi linna; Margit Sigma Tau-C705; ettekandja Lõputu kohvijoomine)
2012  Valgetähe IV klassi teenetemärk
2012  filmifestivalilt Le Festival International des Jeunes Réalisateurs de Saint-Jean-de-Luz parima naisnäitleja preemia CHISTERA de la Meilleure Interprétation Féminine par JOACASINO Anne roll, Eestlanna Pariisis
2012  Välisministeeriumi kultuuripreemia (koos Ilmar Raagi ja Riina Sildosega) Eestlanna Pariisis
2012  Eesti Kultuurkapitali aastapreemia aasta mängufilmile (koos Ilmar Raagi ja Riina Sildosega) Eestlanna Pariisis  
2013  Pärnumaa vapimärk
Alates 2013 Velda Otsuse hõbepeekri hoidja
2014  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (proua Constable Aiamajas, Raimond Valgre ema Laul, mis jääb, vanaema Keskmängustrateegia

______________________________________________________

Loe lisaks:
* Laine Mägi: "Küllap keegi mu kõrvale ka tuleb"