MAIT MALMSTEN

näitleja

Eesti Draamateatris 1993. aastast

Sündinud
6. september 1972 Viljandis

Õppinud
Lõpetas EMA Kõrgema Lavakunstikooli 1994 (XVI lend)

Töötanud
Alates 1993. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Eric Swan – Michael Cooney Rahauputus
Fjodor Karamazov – Fjodor Dostojevski Vennad Karamazovid
Benedict – Simon Gray Finaal

Rollid Eesti Draamateatris
1992  Eugen Morris Jerome, Sõdur – N. Simon Biloxi Blues (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1993  Veršinin – A. Tšehhov Kolm õde (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1993  Papa, Piiri Leo – M. Kõiv, A. Lõhmus Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendama aasta suvõl (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1993  Horace – Moliere Naiste kool
1993  Erland Jansson – H. Söderberg Gertrud
1994  Söör Mordred – T. Dorst Merlin
1994  Aivar Jakobson – A. Kivirähk Jalutuskäik vikerkaarel
1994  Johann Köler – J. Kross Doktor Karelli raske öö
1995  vürst Zvezditš – M. Lermontov Maskeraad
1995  Demetrius – W. Shakespeare Pööriöö unenägu
1995  Venticello I – P. Shaffer Amadeus
1996  Rodolpho – A. Miller Vaade sillalt
1996  Clindor, Matamore'i teener; inglise lord Theogenes – P. Corneille Näitaja näitab ja vaataja vaatab ehk illusioon
1996  Louis Ironson – T. Kushner Inglid Ameerikas
1996  Orav – D. Wood Kiigepuu
1997  Arno, Ants – M. Karusoo Kured läinud, kurjad ilmad
1997  Nicholas Nickleby – C. Dickens Nicholas Nickleby
1998  Sir Irons – Shakespeare Kuningas Richard III tragöödia
1998  Prior Leonardus – M. Kõiv Kuradieliksiir
1998  Jackson – T. Stoppard Armastuse leiutajad
1998  Arnu – O. Luts, M. Unt Täna õhta kell kuus viskame lutsu
1999  Rene Gallimard – D.H.Hwang M Butterfly
2000  Don Juan – Moliere Don Juan ehk Sevilla pilkaja
2000  Mortimer Brewster – J. Kesselring Pihlakavein
2000  Orin – H. Ashman Väike õuduste pood
2000  Pasun – P. Calderon Elu on unenägu
2001  Mart Tuisk – E. Rannet Kadunud poeg
2002  Artur – S. Mrozhek Tango
2002  Eric Swan – Michael Cooney Rahauputus
2002  Shmuel Sprol – Hanoch Levin Kummikauplejad I
2003  Padraic – M. McDonagh Inishmore'i leitnant
2004  Benzo-Benozzo – Madis Kõiv Finis nihili
2004  Sir Percival Glyde – Wilkie Collins Naine valges
2004  Romeo – William Shakespeare´i sõnadele Julia
2005  Girolamo Savonarola – Mart Kivastik Savonarola tuleriit
2005  Roberto Miranda – Ariel Dorfman Surm ja tütarlaps
2005  Jago – William Shakespeare Othello
2006  Biff, Willy Lomani poeg – Arthur Miller Müügimehe surm
2006  Paul/breton – Andrus Kivirähk Syrrealistid
2006  Mihhaila Aleksandrovitš Rakitin – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  Nikolai Stavrogin – Fjodor Dostojevski Sortsid
2007  Hjalmar Ekdal – Henrik Ibsen Metspart
2008  Faddejev – Jaan Undusk Boulgakoff
2008  Riho – Vetemaa, Aule, Karusoo Sigma Tau-C705
2008  külaline – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Pedro Páramo – Juan Rulfo Pedro Páramo
2009  Luule lugeja – koost. Priit Pedajas Arbujad
2010  Jermolai Aleksejevitš Lopahhin – Anton Tšehhov Kirsiaed
2010  Wilhelm Müller – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  Panso – Paavo Piik Panso
2011  Shylock – William Shakespeare Võlanõudjad
2012  Andrei Sergejevitš Prozorov – Anton Tšehhov Kolm õde
2012  Leo Katz – David Edgar Nelipühad
2012  Magnús Sigurðsson – Halldór Laxness Islandi kell
2012  Alain Reille – Yasmina Reza Hävituse ingel
2013  Aleksandr Herzen – Tom Stoppard Utoopia rannik. II osa. Laevahukk
2014  Goldman, Ernst Miil – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov Laul, mis jääb
2014  Valdu, akadeemik – Madis Kõiv Keskmängustrateegia
2015  Fjodor Karamazov – Fjodor Dostojevski Vennad Karamazovid
2016  Benedict – Simon Gray Finaal

Lavastused
Lavastaja assistent – Väike õuduste pood 2000, Hüljatud 2001

Rollid mujal
1992  Unimüts – Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1992  Tulnukas – Andrus Kivirähk Sibulad ja shokolaad (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
2001  Javert – Alain Boublil, Claude-Michel Schönberg Hüljatud Vanalinnastuudio
2001  Katku Villu – Tammsaare Kõrboja peremees Rakvere Teater
2003  konferansjee – Joseph Kander, Fred Ebb Cabaret Vanalinnastuudio
2003  Max – Martin Sherman Bent Vanalinnastuudio
2004  Ernie Cusak – Neil Simon Klatsh Comedy Productions
2005  Anton Starkopf, kapten Maaroos – Mart Kivastik Põrgu wärk MTÜ Ühendus R.A.A.A.M.

Muu
Mänginud telelavastustes, seriaalides (Wikmani poisid 1995, V.E.R.I 1995–1997, Waba Riik 1997, Me saame hakkama 2001, Kelgukoerad, ENSV).
Mänginud filmides (Rummu Jüri 1994, Agent Sinikael 2002, Malev 2004, Libahundi needus 2005, Kuldrannake 2006, Meeletu 2006, Jan Uuspõld läheb Tartusse 2007, Nuga 2007, Detsembrikuumus 2008). Kuuldemängus Maailma parim küla 2009.
On juhtinud ETV-s saatesarja Teletaip, ETV saatesarja Keelevägi formaadi autor.

Tunnustus
2000  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (Narr Elu on unenägu, Orin Väike õuduste pood, Mortimer Brewster Pihlakavein)
2001  Eesti teatri aastaauhind meespeaosatäitale (Katku Villu Kõrboja peremees Rakvere Teatris)
2002  Ants Lauteri nimeline näitlejaauhind
2002  Eesti Kultuurkapitali aastapreemia nimiosa eest filmis Agent Sinikael
2003  Eesti teatri aastaauhind meespeaosatäitale (Padraic Inishmore'i leitnant, konferansjee Kabaree, Max Bent (kaks viimast Vanalinnastuudios))
2010  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Panso Panso)
2012  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Andrei Prozorov Kolm õde; Leo Katz Nelipühad; Alain Reille Hävituse ingel)
2012  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale ((Magnús Sigurðsson Islandi kell)
2013  Eesti teatri aastaauhind parimale meeskõrvalosatäitjale (Magnús Sigurðsson Islandi kell ja Andrei Prozorov Kolm õde)
2016  Valgetähe IV klassi teenetemärk


Mait Malmsten: Olen tõeliselt õnnelik
Töö hoiab Mait Malmstenit ja Harriet Toomperet lahus