Rahauputus

Michael Cooney

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.

Millega tegeleb inimene, kelle isa on tuntud kirjanik? Loomulikult kirjutamisega! Michael Cooney, kelle kuulsast näitekirjanikust isa Ray Cooney näidendeid on mängitud ka Eesti Draamateatris ( "Pereringmäng", "Igaühele oma"), on edukas telestsenaariumide, lasteraamatute ja näidendite autor.

Tema farss "Rahauputus" ("Cash on Delivery"), mida inglise kriitika on nimetanud moodsaks klassikaks, on tõend sellest kui hästi ja täpselt Michael Cooney valdab bulvarikomöödia reeglistikku.

Majaomanik Eric Swan petab juba mõningat aega Sotsiaalametit kasseerides väljamõeldud üürnike nimel erinevaid sotsiaaltoetusi. Kui ta otsustab pettusele lõpu teha, ilmub välja sotsiaalametnik, kes vajab ühe olematu üürniku allkirja. Keegi peab väljamõeldud isikut mängima ja alguse saab maruline komöödia täis äravahetamisi, arvatavaid surnukehi ja pööraseid arusaamatusi.

Näidendi esmalavastus toimus 1996. aastal Londoni Whitehall Theatre's, lavastajaks autori isa Ray Cooney.

Esietendus 6. aprillil 2002 suures saalis.

Lavastaja Andrus Vaarik
Kunstnik Pille Jänes
Muusikaline kujundaja Andrus Vaarik
Tõlkinud Hannes Villemson

Osades: Mait Malmsten, Liisa Saaremäel või Maria Avdjushko (külalisena), Tiit Sukk, Ain Lutsepp, Jan Uuspõld (külalisena) või Martin Veinmann, Viire Valdma, Raimo Pass, Jüri Tiidus või Ivo Uukkivi, Kersti Kreismann või Kaie Mihkelson, Pille Lukin (külalisena) või Hilje Murel.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal