RAIMO PASS

näitleja

raimo.pass@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1984. aastast

Sündinud
22. septembril 1961 Tallinnas

Õppinud
Lõpetas TRK lavakunstikateedri 1984 (XI lend)

Töötanud
Alates 1984. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
doktor Chapman – Michael Cooney Rahauputus
Per – Carin Mannheimer Viimasel minutil
Ilmar – Hendrik Toompere Onu Aare
Éric Blum – Yasmina Reza Bella figura
ametnik Valter Välk, lennujaamatöötaja – Hendrik Toompere Üle piiri
Dmitri Kossõh – Anton Tšehhov Ivanov

Rollid Eesti Draamateatris
1983  isa – Kruusvall Pilved värvid (TRK lavakunstikateedri diplomietendus)
1983  käskjalg – Tagore Postimaja
1984  köster Hollmann – Kross Taevakivi (TRK lavakunstikateedri diplomietendus)
1984  jänes – Mänd Hõbejänesed
1984  mass – Tammsaare Armastus ja surm
1984  vallakirjutaja Hõrak – Traat Pommeri aed
1985  Nyyriki – Kivi Kullervo
1985  Ben – O'Neill Õli
1985  Ints – Rummo Kõrgemad kõrvad
1986  Oskar, Joosep – Tammsaare Tõde ja õigus
1986  meremees – Shakespeare Torm
1987  Mr. Banks, Bert – Sherman Mary Poppins
1987  metsavend – Kruusvall Vaikuse vallamaja
1988  sõdur – Saluri Minek
1988  mass – Genet Palkon
1989  Nicolas – Lamoureux Saatan inimese nahas
1989  Lyle – Medoff Red Ryder
1990  tundmatu – Kalmus Juudas (ka muusikaline kujundaja)
1990  Tobu Kägu – Wood Lobasuu ja Pingviin
1990  muusikaõpetaja, õpilane – Moliere Kodanlasest aadlimees
1990  Homa Brutus – Gogol Vii (ka muusikaline kujundaja)
1990  John – D. Mamet Elu teatris
1991  Rätsep Õhk, Ants – A. Kitzberg Rätsep Õhk (ka muusikaline kujundaja)
1992  Professor, Jose Manuel Pedro – M. Hornicek Kolm Albertit ja preili Matylda
1992  Aragoonia prints – Shakespeare Veneetsia kaupmees
1992  Mardi- ja kadrisant – E. Vilde Mäeküla piimamees (ka muusikaline kujundaja)
1993  Matti – J. Aho Raudtee (ka muusikaline kujundaja)
1993  Ebaed – S. Mrozhek Suvepäev
1993  Naine, mees – Y. Mishima Hanjo (ka muusikaline kujundaja)
1993  Kiikajon – M. Unt Tuleingel
1994  Cole – J. Martin Keely ja Du
1994  Söör Lavaine, Wales i kuningas – T. Dorst Merlin
1994  Kalev Ehrlich – A.J.Kiwimae Peenike pere
1994  Jerry – H. Pinter Petmine
1995  Mina – F. O Brien Kolmas politseinik
1995  episood – P. Shaffer Leekrüübe
1995  Ööhääled – W.M.Bauer Ühe võõra silmades (ka muusikaline kujundaja)
1996  Sürakuusa Dromio – W. Shakespeare Eksituste komöödia (ka muusikaline kujundaja)
1996  Ricky – B. Travers Üks jumalast hüljatud ingel
1996  Müügiagent – M. Betsuyaku Krahv Dracula sügis (ka muusikaline kujundaja)
1997  Phil – M. Frayn Siin
1997  Päkapikk Palle – P. Asplin Putti Plutti Pott
1998  nimeta roll – M. Kõiv Stseene saja-aastaset sõjast
1998  August Strindberg – P.O. Enquist Tribaadide öö
1998  Sir Grey – Shakespeare Kuningas Richard III tragöödia
1998  Pollard – T. Stoppard Armastuse leiutajad
1998  Laur – O. Luts-M. Unt Täna õhta kell kuus viskame lutsu
1999  Politseiinspektor Elmer Sweeney – A. Rand 16. jaanuari õhtu
1999  Vastsemõisa mees – M. Karusoo Küüdipoisid
1999  kõrvalosades – Ö.von Horvath Kasimir ja Karoline
2000  Enrico, 2. mees – J. Kross Vend Enrico ja tema piiskop
2000  Admiral – J. Stein Zorbas
2000  Joonas Lepp – M.Ulman Teekond kappi
2000  Elektrik – E. Õunapuu Surm ooperis
2000  Patrik Persson – A. Lindgren Rasmus, Pontus ja Lontu
2001  Burgundia hertsog – W. Shakespeare Kuningas Lear
2001  Rava Kustas – Tammsaare Tagasi Vargamäel
2001  Hertsog – T. Pratchett Mort, Surma õpipoiss
2001  Kubjas Hans – A. Kivirähk Rehepapp
2002  doktor Chapman – Michael Cooney Rahauputus
2003  Käru Kalle – Mihkel Ulman Kajakamägi
2003  Voova – Urmas Lennuk Taksitrallitajad
2005  Cosimo Medici, Guttenberg – Mart Kivastik Savonarola tuleriit
2005  Sepp – Paul Lucas Juhus on pime
2005  Robert – Roland Schimmelpfennig Push up
2006  Lövenborg – Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga
2006  Georg Bamberger – Peter Shaffer Must komöödia
2006  Matvei – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  Stepan Verhovenski – Fjodor Dostojevski Sortsid
2007  Molvik – Henrik Ibsen Metspart
2008  Fock – Jaan Undusk Boulgakoff
2008  Stanley, kelner – Arthur Miller Müügimehe surm
2008  Enric Font – Jordi Galceran Grönholmi meetod
2008  Dr. Benson – Bogusław Shaeffer Loojang
2009  Victor – Ingmar Bergman Sügissonaat
2009  Otu – Andrus Kivirähk Vombat
2010  Boriss Borissovitš Simeonov-Pištšik; teekäija – Anton Tšehhov Kirsiaed
2010  Enn – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  Jimmy Floyd – Lee Hall Kaevuritest kunstnikud
2010  Neljas – Paavo Piik Panso
2011  Philip Rawlings – Ernest Hemingway Viies kolonn
2012  Ivan Romanovitš Tšebutõkin – Anton Tšehhov Kolm õde
2012  Grigori Korolenko – David Edgar Nelipühad
2012  velsker Stepanov; kaupmees Arusk; esimene kirjastaja – Andrus Kivirähk Kevadine Luts
2013  Kolmas mees – Davide Carnevali Kraepelini variatsioonid
2013  Vassili Petrovitš – John Hodge Kollaborandid
2014  Ants Piip – Indrek Hargla Wabadusrist
2014  Jaan Kurgo, Tuvike – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov Laul, mis jääb
2015  Per – Carin Mannheimer Viimasel minutil
2015  Eino Truu – Uku Uusberg Valgustaja
2016  Heino – Hendrik Toompere Onu Aare
2016  Éric Blum – Yasmina Reza Bella figura
2017  ametnik Valter Välk, lennujaamatöötaja – Hendrik Toompere Üle piiri
2017  Dmitri Kossõh – Anton Tšehhov Ivanov

Lavastused Eesti Draamateatris
1997  lavastaja assistent – C. Dickens Nicholas Nickleby
2001  lavastaja assistent – A. Boublil, C.-M. Schönberg Les Miserables
2003  lavastaja assistent – J. kander, F. Ebb Cabaret

Lavastused mujal
1998  Lühimängufilm e2 – e4, stsenarist Mart Kivastik
2002  Mart Kivastik Teener VAT Teater
2003  Alan Ayckbourn Mänguplaan Vanalinnastuudio

Rollid mujal
1998  erinevad rollid – J. P. Alegre Lühidalt! Teeme lühidalt Theatrum
2000  Stepan Orlov – Merle Karusoo Save Our Souls
2004  Nikolai Triik, episoodid – Mart Kivastik Külmetava kunstniku portree Ühendus R.A.A.A.M.
2005  Nikolai Triik – Mart Kivastik Põrgu wärk Ühendus R.A.A.A.M.
2006  Lembit – Mart Kivastik Kits viiuli ja õngega Ühendus R.A.A.A.M.
2007  osatäitja – Lauri Vahtre Muna EÜE ehk viimane kava Ühendus R.A.A.A.M.
2008  Friedebert Tuglas – Keiserlik kokk Ühendus R.A.A.A.M.

Muu
Tõlkinud saksa keelest näidendeid jm.

Tunnustus
1983  Voldemar Panso nimeline auhind
2010  Hea Teatri auhind
2010  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (Enn Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...; Simeonov-Pištšik Kirsiaed; Neljas Panso).