информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Draamateatris esietendub Hendrik Toompere lavastus "Bella figura" (ERR)

VAATA UUDIST

Draamateatris esietendub Hendrik Toompere lavastus "Bella figura"

6. novembril jõuab Eesti Draamateatri väikses saalis esietenduseni Yasmina Reza "Bella figura"Hendrik Toompere lavastuses.

Hendrik Toompere selgitas, et ta on varem lavastanud Yasmina Reza näidendid "Kunst" ja "Hävituse ingel". "Mulle ta autorina sobib, kuna ühest küljest on ta väga realistlik, teisalt oskab selle tavalisuse sees näha pragusid, millest immitseb tugevat jumalikku valgust," ütles Toompere ja tõdes, et see on valgus, mida me igapäevaelus ei pruugi näha. Samas nentis lavastaja, et kui pealkiri "Bella figura" viitaks justkui modelliagentuuri suvepäevadele, siis tegelikult see nii ei ole ning lugu on palju intrigeerivam.

"Selle näidendi kõige olulisem lause kõlab enne, kui eesriie lahti läheb. Lugu on selles, et mees tahab oma armukesega restorani minna, aga ta lolli peaga ütleb oma tütarlapsele, et tema naine soovitab seda restorani. Sellest kogemata välja lipsanud lausest tekib suur probleem, olukorrad hakkavad kuhjuma ja neid asju ei juhtuks, kui ta ei oleks lipstigi seda lauset välja öelnud," rääkis Toompere "Aktuaalsele kaamerale".

Näitleja Inga Salurand ütles, et üks läbiv joon Reza näidendites on viidata, kuidas me inimestena tahame alati paremad, targemad välja näha ja peame seda tõeks, mudeliks, mida peab järgima.

Kui Inga Salurandi kehastatud Andrea pigem trotsib ette kirjutatud reegleid, siis Mari Lille kangelanna Yvonne pigem lõbustab end kaasa mängides.

"Mulle tundub, et Reza toob meieni sellise mõttetera, et inimene jõuab tõeni alles siis, kui ta vabaneb igasugusest teesklusest. Kui ta lõpetab mängimise ja hea näo tegemise teiste ees, siis võib olla tal lootus mingi tõeraas leida," lisas Salurand.

Yasmina Reza "Bella figura" lavastaja on Hendrik Toompere. Kunstnik Jaanus Laagriküll (külalisena). Tõlkinud Margus Alver. Osades Inga Salurand, Hilje Murel, Ivo Uukkivi, Raimo Pass, Mari Lill.