информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Esimene lugemine: Kafkamäng

Esimene lugemine:
Peeter Helme "Kafkamäng"
8. detsembril kl 19 Maalisaalis

Me elame maailmas, mis on palju kafkalikum, kui kirev pealispind lubaks arvata. Me muutume igal hommikul sitikateks ja täidame rolle, mis harvadel hetkedel, mil end kõrvalt vaatame, tunduvad iseendalegi kummalised. Ka on tehniline, bürokraatlik ja spetsialiseerunud maailm justkui üks katkematu protsess. Me elame niisiis ühes väga kafkalikus maailmas, kus nii "Metamorfoos" kui "Protsess" on kogu aeg kohal. Vähemalt võimalusena. Aga võib-olla ka päriselt, otseselt ja konkreetselt.

Peeter Helme (1978) on kirjanik, kriitik, esseist ja toimetaja. Ta on avaldanud romaanid „Puudutus” (Verb, 2007) ja „September” (Pegasus, 2009) ning näidendi „Eestlaste endeemilistest haigustest: Karl Ernst von Baeri põhjal“ (Looming 12, 2009). Ta on töötanud Eesti Instituudis, ajalehes KesKus, kureerinud netiväljaannet Kriteerium. Praegu on Peeter Helme Eesti Ekspressi Areeni kirjandustoimetaja.

Loevad Mihkel Kabel, Britta Vahur, Priit Pedajas, Rein Oja, Mari-Liis Lill, Maria Klenskaja, Maria Avdjushko, Uku Uusberg, Tõnu Aav, Tõnu Oja

Lavastajana juhendab ja remarke loeb Margus Prangel.

Число Начало Заметки Зал