информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Esimene lugemine: Pärlivedaja

Liis Aedmaa, Kätlin Padesaar

Esimene lugemine: Liis Aedmaa, Kätlin Padesaar "Pärlivedaja"
24. jaanuaril kell 19 Maalisaalis

Suvi. Pühapäevahommik. Kohtuvad naine ja noormees. Nad mõlemad oleksid parema meelega kusagil mujal. Ka nende mõtted kipuvad olema mujal. Naine küsib ja mees vastab,
enamasti. Nad räägivad möödunud ööst... Ei, see ei ole see lugu!
Vanamees on surnud. Vanamutt surnud. Ülekuulamisruumis lamaskleb Leevi – enda arvates äärmiselt süütu, kuid oma segadusseisundis ei tea ta isegi, mis juhtus. Tema vastas seisab uurija Moonika Grigorjeva, kes püüab saada vastuseid justkui maailma suurimalt idioodilt, aga mitte mõistusega inimeselt. See vist ka ei ole päris see lugu?
Mis öösel maamajas päriselt juhtus? Milline on tõde, kui mälupildid jäävad katkendlikuks? Huvitab see üldse kedagi või on hoopis oluline, et keegi jääks süüdi?

Liis Aedmaa tegutseb vabakutselise tõlkija ja Algallika protsessi ja hingamistöö terapeudina. Näidendeid on Liis kirjutanud viimased paar aastat. Eelmise aasta kevadsuvel mononäidendivõistluseks kirjutatud teksti "Postmortem" toob 2013. aasta märtsis publiku ette Monoteater.

Kätlin Padesaar (s 1989) on näitekirjanik, unistaja, tulevane psühholoog ja töötab hullumajas (sõna otseses mõttes). Drakadeemia lõpetas Kätlin 2012. aasta kevadel. Kirjutamisega on ta aga tegelenud juba põhikoolist saadik. Tal on avaldatud ka noorteromaan „Veel üks paradiis“ (2008).

„Pärlivedaja“ valmis Drakadeemia kursusekaaslaste Liisi ja Kätlini koostöös Drakadeemia näidendivõistluse tarvis, kus see ka äramärkimise pälvis.

Loevad Külli Reinumägi (Oma Lava) ja Pääru Oja, lavastajana juhendab Külli Reinumägi.

Число Начало Заметки Зал