информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Head ööd, vend

Uku Uusberg, William Shakespeare

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 30 minutit.

Lugu on kokku kirjutatud viie Shakespeare´i näidendi ainetel, laval kuuldav keel on samuti täieliselt Shakespeare´i ja Georg Meri edukas koostöö, ehk siis eestikeelne Shakespeare.

„Head ööd, vend” on lugu Richardist, kes on kuninga noorim vend. Ja paljudest neist, kes elavad samu elusid, mis oma päritolunäidendeis. Aga kellele need Shakespeare´i „muinasjuttude” tegelased midagi ei ütle, ei peaks selle pärast kohe üldse muretsema. See on ikkagi uus ja iseseisev lugu, mille üheks Mänguks võib pidada Shakespeare´i tegelaste omavahelist kombineerimist peaaegu täieliselt Shakespeare´i-truult, aga see ei ole prioriteetne, kaugeltki mitte. See lugu võiks kõnetada ka Uku Rapla-sõpru, kes on hingega kujud, nagu kõikide muude paikade inimesed, ja kes elavad omi elusid ja kel lihtsalt pole olnud juhust Shakespeare´iga kohtuda. Äkki peale seda tükki nad isegi loevad uudishimust midagi läbi, kuigi ka see pole eesmärk omaette. See Inglise mees on lihtsalt üks suurimaid klotsikesi, millega teatri-legotorni ehi(ta)takse.

Elu on ikka elu. Eesti keel on ikka eesti keel. Ja eesti keel on elus. Ja see on väga ilus.

Uku pühendab selle loo oma kahele vennale, keda ta armastab.

Esietendus 6. aprillil 2008 Kanuti Gildi saalis.

Eesti Draamateater ja Kanuti Gildi SAAL esitlevad:

Lavastaja Uku Uusberg
Kunstnik Reet Brant (EKA üliõpilane)
Valguse kujundaja Airi Eras (külalisena)
Kasutatud Georg Meri tõlkeid

Osades: Lauri Lagle, Mihkel Kabel, Ivo Uukkivi, Kristo Viiding, Nero Urke (külalisena), Britta Vahur, Mari-Liis Lill, Sandra Üksküla (EMTA Lavakunstikooli üliõpilane)

Число Начало Заметки Зал