информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Kamille Saabre maalid alates homsest üleval Draamateatris

14.12.2015

Homme, 15. detsembril kl 16 avatakse Eesti Draamateatri publikuruumides Kamille Saabre maalinäitus „Kas argipäev on värviline“.

Kuigi maalidel on kujutatud lilli ja vilju, ei püüa pildid siiski kopeerida loodu ilu. Maalid kutsuvad vaatajat märkama, et argipäev on värviline. Pildid tiivustavad äratama igapäeva halluses uinunud iha süütu, puhta ja ideaalse järele. Kuigi lõuenditelt ei leia inimfiguure, räägivad need siiski inimesest ning sellest, mis südamel ja hingel.

“Usun, et olles ise innustunud, saame innustada teisi uskuma, et argipäev ei tee vanemaks, vaid küpsemaks, ei röövi tervist, vaid jagab kogemusi, ei kurna jaksu, vaid innustab, ei kustuta ideaale, vaid annab usku ja lootust,”  on öelnud kunstnik ise.

Kamille Saabre maalid jäävad Draamateatris üles kuni 2016. a jaanuari lõpuni.

Kamille on otsinud end New Yorgis, loonud pere Zürichis ja kinnitanud kanda Tallinnas. Tema värvipaletile lisab hoogu poolakast vanaisa, türklasest vanaema, egiptlasest isa, eestlasest ema ja šveitslasest mees. Kõigist neist värvidest ja kogemustest sünnib Kamille Saabre looming. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.