информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Kõik armastavad...

John Patrick

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.

Kolm kelmi: plika, kellel pole rohkem mõistust kui hernekaunal, mees, kellel puudub igasugune sündsuse raas, ja kääbus Machiavelli, arvavad, et on saanud kätte hõlpsa ohvri. Trikke ja ootamatuid süþeepöördeid täis kelmikomöödia toob Opali juurde mõrva- ja petmisplaaniga kolm elule allajäänud pisisuli, kes on unustanud ühe pisiasja – edukalt ebaaus olemine nõuab samapalju võimeid kui edukalt aus tegutsemine.

Opal, kes elab kass härra Tanneriga majas, mis on mälestus kunagisest viktoriaanlikust villast, on aga eriliselt, väga eriliselt hea inimene. Sellega pole aga loomulikult keegi arvestanud ning see teeb sulid aegamööda nõutuks. Headus on nagu tilkuv vesi, mis ajapikku graniidisse ka augu õõnestab, arvab ühekopsuline professor Brad, sulikamba aju.

Opali on võimatu mitte armastama hakata. Ta arvab ise, et kui armastab kedagi kõigest väest, siis sellel inimeseloomal ei jää varsti midagi muud üle, kui vastu armastama hakata. Ta headus teeb relvituks. Kelm Sol tunnistab ühel hetkel kuriteokaaslastele: "Kui ma olen Opaliga ühes toas, siis on mul selline tunne, nagu ma oleksin kirikus. Elu on naljakas. Kuidas see võimalik on, et ma kavatsesin ta tappa? Nüüd ma tahan ta ära kosida. Tavaliselt käib see vastupidises järjekorras".

John Patricku kelmikomöödia värvikad karakterid, üllatusterohke sisuplaan paneb mõtlema, kas headuse kehastus Opal ei mängi mitte topeltmängu nähes sulid läbi, või saabki keegi tõepoolest olla hingelt ingel.

Esietendus 19. veebruaril 2005 väikses saalis.

Lavastaja Ivo Eensalu
Kunstnik Mare Raidma
Tõlkija Vello Janson

Osades: Maria Klenskaja, Lembit Ulfsak, Merle Palmiste, Peeter Oja (külalisena), Tõnu Mikiver, Aleksander Eelmaa (külalisena) ja kass Miku Kaev.

Число Начало Заметки Зал