информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Lavakunstikool 60

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool tähistab oma 60. juubelit. Sel puhul etendub Eesti Draamateatri suures saalis neljapäeval, 30. novembril 2017 kell 18.00 XXVIII lennu bakalaureuselavastus Molière’i „Õpetatud naised”, lavastaja Lembit Peterson.

Etenduse järel kuulutatakse välja järjekordne Voldemar Panso nimelise preemia laureaat.

Lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased on senises koolitöös kokku puutunud väga eriilmeliste materjalide ja lavastajatega, õppinud füüsilist ja visuaalset teatrit, töötanud ajalooliste allikate ja regilauluga, dokumentaalse ja omaeluloolise materjaliga. Nüüd tuuakse publiku ette maailmaklassikasse kuuluv värssnäidend EMTA Lavakunstikooli juhataja Lembit Petersoni juhendamisel, kelle jaoks on Molière (1622–1673) üks olulisemaid autoreid. Peterson on kogu oma teatrielu jooksul tema näidendeid palju kordi lavastanud, praegugi on Eesti Draamateatri mängukavas „Tartuffe“, näidend, mis tõelise ja näilise vahet vaagides seostub selgesti ka „Õpetatud naiste“ teemaga. Näiline või võltsõpetatus ei lase inimesel usaldada oma loomulikke tundeid ja tegelikke teadmisi. „Õpetatud naised“ kirjutas Molière aastal 1672. Kolm ja pool sajandit hiljem tõdeme, et tema iroonia võltsharituse ehk pealiskaudsuse, muljejätmise, edevuse ja poolikuse suhtes on kahjuks endiselt päevakohane. Esietendus 24. novembril 2017 väikses saalis.

Lavakooli sisemine kell käib oma katkematus rütmis.

Tavapilet etendusele maksab 16 eurot, Lavakunstikooli vilistlastele sooduspilet 10 eurot. Piletid on saadaval Eesti Draamateatri kassas ja Piletimaailmas. Kohad saalis on vabalt valitavad.

Piletimüügist saadud tulu läheb teatritudengite õpingute toetamiseks loodavasse fondi.

Lavastaja Lembit Peterson (Theatrum)
Kunstnik Mae Kivilo (külalisena)
Tõlkinud Ants Oras

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 28. lennu bakalaureuselavastus, mängivad üliõpilased Johan Elm, Kirill Havanski, Ingmar Jõela, Laura Kukk, Ingrid Margus, Jane Napp, Jaanus Nuutre, Dovydas Pabarcius, Steffi Pähn, Teele Pärn, Sander Roosimägi, Ilo-Ann Saarepera, Johannes Richard Sepping, Nils Mattias Steinberg, Jan Teevet, Ursel Tilk, Markus Truup, Joosep Uus. Kursuse juhendajad Anne Türnpu ja Mart Koldits.

Число Начало Заметки Зал