информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Marika Meschini Eesti-teemalised maalid alates tänasest üleval Draamateatris

02.02.2016

Alates tänasest on Eesti Draamateatri publikuruumide näitusepindadel väljas Marika Meschini õlimaalid, mille keskseteks teemadeks on Eesti loodus, maa ja ajalugu.

Kunstnik on näituse saateks öelnud: „Lähenemas on Eesti Vabariigi aastapäev. Tihti püstitatakse ausambaid riigivalitsejatele ja väejuhtidele, kuid ajalugu teevad siiski lihtsad inimesed. Lihtsad inimlikud teod ja armastus on elus see, mis lõpuks kestma jääb. Käesolev näitus on pühendatud kõigile, kes on julgenud rasketel aegadel püsima jääda, kelle südames heliseb armastus elu ja inimeste vastu ja kes oma elu, tegude ja saatusega on määranud ja määravad vabaduse hinna.“

Marika Meschin on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praegune Eesti Kunstiakadeemia) teatri- ja maalikunstnikuna. Ta on töötanud teatrikunstnikuna, ajakirjanduses ja vabakutselise kunstnikuna. Näitusetegevusest võtab ta osa alates 1979. aastast, olles praeguseks esinenud arvukatel näitustel nii kodu- kui välismaal. Meschini töid on mitmetes kunsti- ja erakogudes Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Kanadas ja mujal.

Marika Meschini maalide jäävad Eesti Draamateatrisse üles kuni 28. veebruarini.