информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

NAINE VALGES

Wilkie Collins

suvine impressioon

Esietendus Eesti Draamateatri suures saalis 11. juunil 2004

Seekordne suvelavastus "Naine valges" on ideaalne valge suveõhtu lugu. Kerge nagu varahommikune kaste või suveööle viivuks laskuv hämarus. Ühtaegu romantiline ja samas ehe nagu elupilt, kuhu ühel hetkel tungib rüütellik armastus, gootilik müstika ning kahtlus kellegi salapärasest valeidentiteedist.

19 sajandi inglise menukirjaniku Wilkie Collinsi kriminaalsete sugemetega kirjatükk annab põneva mängumaterjali sellest, kuidas kaks hämmastavalt sarnast naist satuvad petturi ja salakuulaja sepitsuste võrku.

Teatrisaal ja lava vahetavad seekord oma kohad- vaataja saab istuda sahiseval pöördlaval ja dekoratsioonid paigutuvad pingiridade peale ja vahele. Lavastaja Priit Pedajase sõnul on "Naine valges" lugu, kus on noore armastuse puhtust, romantiliste ideaalide ilu ja 19ndale sajandile iseloomulikku saatuslikku hämarust. Esmakordselt on Eesti Draamateatri laval täieõiguslike trupiliikmetena EMA Lavakunstikooli tänavuse lennu lõpetajad Mirtel Pohla, Riina Maidre ja Rasmus Kaljujärv.

Etendus kestab 2 tundi ja 45 minutit

Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Pille Jänes

Osades:
Rasmus Kaljujärv, Maria Avdjushko, Riina Maidre, Mirtel Pohla, Jan Uuspõld, Mait Malmsten, Taavi Teplenkov, Tiit Sukk, Anti Reinthal, Mari Lill, Pille Lukin, Laine Mägi

Число Начало Заметки Зал