информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Syrrealistid

Andrus Kivirähk

Margus Prangel (Nobeli laureaat; hobusemaalija; seltsimees Bauman; syrrealistlik härra, sai peas) – parima meeskõrvalosa preemia 2006.

Etendus on 1 vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 15 minutit.

Näidendi tegevus toimub kaasajal. Tegelased on eesti inimesed – kunstnikud, näitlejad, kirjanikud, ärimehed, poliitikud, kelnerid, kriitikud ja muud. Sõjast tagasitulnud kaks meest algatavad liikumise, et muuta kogu olemasolevat kultuurilist ja ühiskondlikku mustrit. Lootustandev algus kisub aga päris pööraseks. On kokkusaamisi ja lahkuminekuid, pettumusi ja säravat rõõmu. Isiklik elu ja avalik elu pööravad lootusetult sassi, millest sünnibki syrreaalne kude. Ja kogu lugu hakkab meenutama midagi tuttavat, midagi ammuolnut, mida enam ei mäleta. Mida siis?

Näidend põhineb autentsete sürrealistide elulugudel: Dali, Breton, Duschamp, Tzara, Bunuel jt. Enesele teadmata kujuneb meie kaasaegsete kangelaste elu äravahetamiseni sarnaseks juba olnud eludega. Aga kirg, soov ja lootus maailma paremini mõista ja seda paremaks muuta jääb. See ehk ongi kõige olulisem ja syrreaalsem.

Esietendus 14. juulil 2006 Viinistu kunstimuuseumis.

Lavastaja Hendrik Toompere jr
Kunstnik Ervin Õunapuu (külalisena)
Kostüümikunstnik Riina Degtjarenko
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres

Osades: Mait Malmsten, Tiit Sukk, Jan Uuspõld, Margus Prangel, Anti Reinthal, Hendrik Toompere jr, Kaie Mihkelson, Merle Palmiste, Mari-Liis Lill.

Число Начало Заметки Зал