TIIT SUKK

näitleja

tiit.sukk@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1998. aastast

Sündinud
21. novembril 1974 Jõgeval

Õppinud
Lõpetas EMA Kõrgema Lavakunstikooli 1998 (XVIII lend)

Töötanud
Alates 1998. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Norman Bassett – Michael Cooney Rahauputus
Robert Malmgren – Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
Daniel – Nina Raine Hõimud
Mari isa; Jaam – Mika Keränen Kuldne Lurich
Spike – Tom Stoppard Põhiküsimus
Henry – Simon Gray Finaal
Karl Dolinar – Tena Štivičić Kolm talve
Deeley – Harold Pinter Vanad ajad

Rollid Eesti Draamateatris
1996 Betti Alver, Priit Pedajas Lugu valgest varesest (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1997  Hannikas Madis Kõiv Peiarite õhtunäitus (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1997  Pickering – Alan Jay Lerner, Frederick Loewe Minu veetlev leedi (EMA Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastus)
1997  vanem Snawly – Charles Dickens Nicholas Nickleby elu ja seiklused
1998  Kohtunik – M. Kõiv Kuradieliksiir
1998  Hea Põhjanõid – A. Bradley Võlur Oz
1998  Jakob või Hanna Erik – T. Lindgren Mao tee kalju peal
1999  Aleksei Petrovitsh Fedotik – Anton Tšehhov Kolm õde
1999  Esav – M. Kõiv Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta
1999  Vend, Emil, õpilane, vorstivolli, harjatsura, Pim, Trik – R. Hachfeld ja V. Ludwig Rongijuht ja Millipillli
1999  Schürzinger – Ö.von Horvath Kasimir ja Karoline
2000  Pavlis – J. Stein Zorbas
2000  Casimir – B. Friel Aristokraadid
2000  Huhuu – Fr. Tuglas Popi ja Huhuu
2000  Pontus – A. Lindgren Rasmus, Pontus ja Lontu
2001  Edgar – W. Shakespeare Kuningas Lear
2001  Laulu-Lullu – Tammsaare Tagasi Vargamäel
2001  sulane Jaan – A. Kivirähk Rehepapp
2001  sulane Jaan – A. Kivirähk Rehepapp ja näärisokk
2002  episoodid – T. Johnson Elluastuja
2002  Norman Bassett – Michael Cooney Rahauputus
2002  Johanan Tsingerboi – Hanoch Levin Kummikauplejad I
2003  Davey – M. McDonagh Inishmore´i leitnant
2004  Skvaier Frederick Fairlie – Wilkie Collins Naine valges
2004  Capuletti, Julia isa – William Shakespeare´i sõnadel Julia
2004  Mart, poliitik – Toomas Kall Pehmed ja karvased saavad jalad alla
2005  Giuliano Medici, Boccaccio – Mart Kivastik Savonarola tuleriit
2005  Tõnisson – Oskar Luts/Priit Pedajas Kevade
2005  Frank – Roland Schimmelpfennig Push up
2006  Gösta Berling – Selma Lagerlöf Gösta Berlingi saaga
2006  Aleksander/Aragon – Andrus Kivirähk Syrrealistid
2006  Ben Silverman – Neil Simon Päikesepoisid
2007  Voldemar – Andrus Kivirähk Voldemar
2007  Pantalone; Prints; Ponks – Mihkel Ulman Võluõunad ehk Naeru kätte võib surra
2007  Sipola – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2008  Joel – Vetemaa, Aule, Karusoo Sigma Tau-C705
2008  James Tyrone juunior – Eugene O'Neill Pikk päevatee kaob öösse
2008  külaline – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Luule lugeja – koost. Priit Pedajas Arbujad
2010  Nikolai Vassiljevitš Vassiljev – Andrus Kivirähk Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
2010  Kolmas – Paavo Piik Panso
2011  Tetsumi – M. Algus, I. Vihmar Õitseng
2011  Paul – Uku Uusberg Kuni inglid sekkuvad
2012  Frank – Roland Schimmelpfennig Naine minevikust
2012  Jón Marteinsson – Halldór Laxness Islandi kell
2012  Patsy – Enda Walsh Uus elektriline tantsusaal
2012  staabikapten; Peep; Eller – Andrus Kivirähk Kevadine Luts
2013  Mihhail Bakunin – Tom Stoppard Utoopia rannik. II osa. Laevahukk
2013  Robert Malmgren – Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
2013  Ahto – Mika Keränen Vana roosa maja
2014  Artur Sirk; Ants Eskola – Indrek Hargla Wabadusrist
2014  Pinna – M. Karusoo, L. Aedmaa, J. Rahman, P. Saul-Gordilov Laul, mis jääb
2014  Daniel – Nina Raine Hõimud
2014  Mari isa; Jaam – Mika Keränen Kuldne Lurich
2015  Pasi – Pipsa Lonka Laulud halli mere äärest
2015  Spike – Tom Stoppard Põhiküsimus
2016  Henry – Simon Gray Finaal
2016  peapiiskop Gilbert Folliot, prantsuse kuningas Louis, inglise parun – Jean Anouilh Becket ehk Jumala au
2016  Ralf – L. Hall, M. Norman, T. Stoppard Armunud Shakespeare
2017  Karl Dolinar – Tena Štivičić Kolm talve
2017  Deeley – Harold Pinter Vanad ajad

Rollid mujal
2002  Jass Tiiskäpp – Peet Vallak Epp Pillarpardi Punjaba potitehas Tartu Teatrilabor
2003  Ernst Ludwig – Joseph Kander, Fred Ebb Cabaret Vanalinnastuudio
2004  Lenny – Neil Simon Klatsh Comedy Productions
2005  Ferdi Sannamees, seersant Meri – Mart Kivastik Põrgu wärk MTÜ R.A.A.A.M

Muu
Mänginud filmides Must veri (Venemaa 2002), Head käed 2001, Kohtumine tundmatuga 2005, Kuldrannake 2006, Oma Maapäev 2007, Detsembrikuumus 2008.
Mänginud telelavastustes, seriaalides (M Klubi, Õnne 13, Pehmed ja karvased, ENSV), kuuldemängudes (Ketas 1999). 2004 juhtis saatesarja Kuldsuu Kanal 2s.

Tunnustus
1999  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meeskõrvalosatäitjale (Esav Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta, Vend Rongijuht ja Millipilli, Schürtzinger Kasimir ja Karoline)
2000  Eesti teatri aastaauhind, ansambli-preemia lavastuse Aristokraadid trupile
2001  Festivali Draama 2001 laureaat (Casimir Aristokraadid)
2007  Ants Lauteri nimeline auhind
2007  Suur Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia meespeaosatäitjale (Voldemar Voldemar)