Töötoad

Töötoad
Õpilastega teatris käiku planeerides tasub ühendust võtta Draamateatri kirjandustoaga, et huvi korral kokku leppida mõne töötoa läbiviimine. Töötubade täpsem ülesehitus sõltub vaadeldavast lavastusest ning õpilaste ajalistest võimalustest. Võimalusel timmime töötube just konkreetset gruppi silmas pidades. Töötubasid juhendab kirjandustoa toimetaja Kairi Kruus.

Etenduse-eelne töötuba

Etenduse-eelsed kohtumised on mõeldud sisseelamiseks lavastuse teemadesse ning õhustikku – tutvustame lavastuse tausta ja sünnilugu ning juhime tähelepanu detailidele, millele võiks etendust vaadates tähelepanu pöörata. Sissejuhatuseks sobib hästi ka ülevaade teatriarvustuse kirjutamise põhitõdedest – nii saab õpilane koguda ideid, kuidas hiljem oma elamusest arvustuse vormis kirjutada. Töötuba algab kl 18, kestus max 40 minutit.

Nt lavastuse „Vennad Karamazovid“ puhul tutvustatakse lühidalt Fjodor Dostojevski loomingut, romaani sünnilugu ning lavastaja lähenemisviisi romaani dramatiseerimisel. „Kaardi ja territooriumi“ puhul on lavastusse sisseelamisel abiks Michel Houellebecqi maailmaga ja Juhan Ulfsaki lavastajakäekirjaga tutvumine. Jne.

Külastatud etenduse arutelu

Etenduse arutelu eesmärgiks on koos õpilastega lähemalt uurida etenduse erinevaid külgi. Sõna on eelkõige õpilastel – julgustame avaldama oma arvamust nähtu kohta, leidma erinevaid vaatepunkte ning kuulama kaaslaste nägemusi! Käsitletavad teemad ning töötoa täpsem ülesehitus sõltub külastatud etendusest.

Näiteks noorte seas populaarne Hendrik Toompere jr-i lavastus „Väljaheitmine“ annab hea võimaluse analüüsida erinevaid teatrivõtteid ning aktuaalseid teemasid nagu emigratsioon, ida-eurooplaste identiteet Lääne-Euroopas. Priit Pedajase lavastus „Hõimud“ annab sissevaate kurtide maailma ning tegelaste analüüsi kaudu jõutakse teemadeni nagu erinevuse aktsepteerimine, üksteise mõistmine, keel (ja perekond) kui ühendaja, keel (ja perekond) kui vägivald. Jne.

Lisainformatsiooni saamiseks või töötoa korraldamiseks palume ühendust võtta Kairi Kruusiga (kairi.kruus@draamateater.ee, tel 683 1404).