Väljaheitmine ehk Ühe õuna kroonika

Marius Ivaškevičius

Etendus on kahe vaheajaga ning kestab 4 tundi.

Mida tunneb üks autokastist teele kukkunud õun? Ilmselt sama, mida meie kangelane, kes avastab ennast Londoni külmadelt tänavatelt ilma raha, passi ja sõpradeta. Ihuüksi ja üleliigne, tühi nagu tuules laperdav kilekott.

Emigratsioon, teistpidi vaadates immigratsioon on põletav ja valus teema. Enamasti seostub immigrant kellegi võõraga. Aga kui katsuda ette kujutada, et see võõras on tegelikult „oma poiss“? Veel mõnda aega tagasi lahkuti nii Eestist kui ka mujaltki Ida-Euroopast umbes samal moel, nagu tänapäeval siia tullakse. Näiteks autokastis. Või paadiga. Või jalgsi, üle piiride „lipsates“.

„Väljaheitmine“ on tõestisündinud lugude põhjal valminud odüsseia vihasest noorest mehest, kes rändas koos teiste saatusekaaslastega 1990. aastatel Londonisse õnne otsima. Emigreerus.

Autori sõnutsi on tema näidend katse uurida seda miskit, mida me kutsume identiteediks. Ehk avaldub see kõige paremini justnimelt millegi või kellegi teisega kohtudes, teistsuguste identiteetidega kokku põrgates? Mis koht võiks olla selle fenomeni uurimiseks parem, kui maailma metropol London, kus immigratsiooni ja identiteedi küsimus puudutab igaüht, nii pakistanlasest juurviljakaupmeest kui ka Sansibaris sündinud superstaari. 

Esietendus 24. aprillil 2016 suures saalis.

Lavastus ei sobi lastele alla 14 eluaasta. 
Lavastuses kasutatakse sigaretisuitsu ja valju muusikat.

Lavastaja Hendrik Toompere jr
Kunstnik Laura Pählapuu (külalisena)
Kostüümikunstnik Liisi Eelmaa (külalisena)
Valguskunstnik Oliver Kulpsoo (külalisena)
Muusikaline kujundaja Andre Pichen
Helikujundaja Sten Tigane
Videokujundaja Tauno Makke
Liikumisjuht Üüve-Lydia Toompere (külalisena)
Liikumisjuhi assistent Sandra Veermets (külalisena)
Tõlkinud Tiiu Sandrak

Osades Kristo Viiding (külalisena), Jüri Tiidus, Markus Luik, Nikolai Bentsler (külalisena), Inga Salurand, Harriet Toompere, Ivo Uukkivi, Liisa Saaremäel, Karmo Nigula, Christopher Rajaveer, Hendrik Toompere jr, Ott Kartau (Von Krahli teater) või Valter Soosalu (külalisena), Johannes Tammsalu.

Bänd Andre Pichen, Ott Kartau, Valter Soosalu, Andreas Altmäe, Urmas Jõgi, Mihkel Roolaid.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal
13.09.201919:00Suures saalis
15.09.201919:00Suures saalis
03.10.201919:00Suures saalis
09.10.201919:00Suures saalis