Vahingu "Pulmad" jõuab lõpuks draamateatri lavale/ ETV

14.01.2011

Ingo Normet toob draamateatris esimest korda lavale Vaino Vahingu "Pulmad", mis pidi vaatajate ette jõudma juba aastakümneid tagasi.

Vaino Vahing lõpetas näidendi 1977. aastal ning samal aastal pidi Ingo Normet selle ka lavale tooma. Paraku ei sobinud ühe maaperekonna 20 aastat vältav lugu tsensorile ja nii jäi näidend 35 aastaks riiulisse paremaid aegu ootama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks vaatust ja viis pilti mahutavad õige palju nii eesti rahvast kui perekonnast, ütleb Normet. Tegevus toimub ühes kauges Eesti külas, keskmiselt jõuka talumehe talus, aastatel 1949-69 ning selles on tööhullust ja viinajoomist, küüditamishirmu ja muidugi unistuste pulmi või pulmade unistust.

"Vahing ise oli psühhiaater ja kirjanik. Tema kirjanduslikule loomingule pani tema psühhiaatriks olemine tugeva pitseri. Ta nägi inimesi teise nurga alt, kui teised inimesed ja kirjanikud ning see teeb asja väga võluvaks," selgitas Normet.

"Pulmad" esietendub draamateatri väikses saalis pühapäeval. Lisaks Ivo Uukkivile ja Merle Palmistele näeb laval Lembit Ulfsakit ja Mari Lille.

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06222541