VIIRE VALDMA

näitleja

viire.valdma@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 1996. aastast

Sündinud
29. augustil 1960 Paldiskis

Õppinud
Lõpetas TRK lavakunstikateedri 1982 (X lend)

Töötanud
1982–96 Vanalinnastuudios
Alates 1996. aastast Eesti Draamateatri näitleja

Praegu mängukavas
Sally Chessington – Michael Cooney Rahauputus
Marinka – Tena Štivičić Kolm talve

Rollid Eesti Draamateatris
1995  Advokaat Helmi – H. Ibsen, Unt Nukumaja ehk Norbert
1996  Isabelle, Geronte´i tütar; Hippolyta, Theogenese naine – P. Corneille Näitaja näitab ja vaataja vaatab ehk illusioon
1996  Luise – T. Dorst Härra Paul
1997  Karjustüdruk – H. Ibsen Peer Gynt
1997  Berta/Esiema – F. Grillparzer Esiema needus
1998  Kuninganna Elisabeth – Shakespeare Kuningas Richard III tragöödia
1998  Marlene – C. Churchill Tipptüdrukud
1998  Teele – O. Luts-M. Unt Täna õhta kell kuus viskame lutsu
1999  Helga – D.H.Hwang M Butterfly
1999  Clov – S. Beckett Lõppmäng
2000  massistseenid – J. Stein Zorbas
2000  Öökuninganna – E. Õunapuu Surm ooperis
2000  Daam – M. Unt Vaimude tund Kadrioru lossis
2001  Annika – E. Rannet Kadunud poeg
2001  Morti ema; Kurikael – T. Pratchett Mort. Surma õpipoiss
2001  Lumemees – A. Kivirähk Rehepapp
2002  Eugenia – S. Mrozhek Tango
2002  Sally Chessington – Michael Cooney Rahauputus
2002  Clemence Chouilloux – Georges Feydeau Potilaadale!
2003  Mickey – N. Simon Suured tüdrukud ei nuta
2003 Riina – A. Kivirähk Uus jõuluvana
2004  Pauline – Alan Bennett Õuedaam
2004  nõunik – Jevgeni Švarts Lumekuninganna
2005  Maria – Roland Schimmelpfennig Push up
2006  Clea – Peter Shaffer Must komöödia
2006  Lizaveta Bogdanovna – Ivan Turgenev Kuu aega maal
2007  Konduktor – Andrus Kivirähk Voldemar
2007  Mervi – Sirkku Peltola Soome hobune
2007  Liisa; teine õde – Antti Tuuri Jõgi voolab läbi linna
2008  külaline – Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2009  Pedro Páramo ema; Angeles – Juan Rulfo Pedro Páramo
2009  Tiia – Andrus Kivirähk Vombat
2009  Pipar – David Wood Piparkoogimehike
2010  Johnna Monevata – Tracy Letts Augustikuu
2011  Lossi-Tuhkatriinu – Paul-Eerik Rummo Tuhkatriinumäng
2011  Veronika – Uku Uusberg Kuni inglid sekkuvad
2013  Naine – Kristel Leesmend Tund aega, et hinge minna
2014  Inez – Jane Bowles Aiamajas
2015  Hilkka – Pipsa Lonka Laulud halli mere äärest
2017  Marinka – Tena Štivičić Kolm talve

Rolle mujal
1985  De Filippo – Silinder Vanalinnastuudio
1982  Alevtina – Zlotnikov Naiskond Vanalinnastuudio
1984  Tütarlaps – Kall Lõunavaheaeg Vanalinnastuudio
1986  Leenu, onutütar – Oskar Luts, Mati Unt Raha! (Pärijad; Onu paremad päevad) Vanalinnastuudio
1987  Julie – Strindberg Preili Julie Noorsooteater
1988  Brophy – Kesselring Hapu vein ja sinihape Vanalinnastuudio
1988  Solange – Genet Toatüdrukud Noorsooteater
1989  Shagane Futurjan – Viktor Merezko Naistelaud Jahisaalis Vanalinnastuudio
1990  Angela –Marceau Presidendi sõber Vanalinnastuudio
1990  Marianne – S. Gray Finaal Vanalinnastuudio
1991  Elisabetta – Campanile Vaene Piero Vanalinnastuudio
1992  III viiul – Anouilh Orkester Vanalinnastuudio
1992  Paruness – Mrozek Küürakas Vanalinnastuudio
1993  Lola – Casona Kolmas sõna Vanalinnastuudio
1993  Maria – Fo Iga varas pole suli Vanalinnastuudio
1993  Mildred – Mortimer, Cooke Kui kass on kodunt ära, siis? Vanalinnastuudio
1995  Shirley – Russell Õnnelik, et elan Vanalinnastuudio
1994  Camoletti Pidžaama kuuele Vanalinnastuudio
1998  Toomas Hussar, Ervin Õunapuu Immelmanni sõlm Von Krahl
2002  Mary Smith – Ray Cooney Ei või olla! Suveteatri Selts
2003  Ray Cooney Ei või olla! ehk 15 aastat hiljem Suveteatri Selts
2004  Chris – Neil Simon Klatš Comedy Productions
2004  Irene Roth – G. Gershwin Hull sinu järele Smithbridge Productions
2005  Helena – Shakespeare Suveöö unenägu MTÜ Ludus Rusticus
2006  politruk – Mart Laar, Lauri Vahtre Minust jäävad ainult laulud MTÜ R.A.A.A.M
2007  Margaretha di Napoli ja Yorki hertsoginna – Shakespeare, Andes Keil Rooside sõda Leigo Järveteater

Muu
Mänginud telelavastustes (Rudolf ja Irma 1985, Pildikesi Paunverest 1986, Kohtume alleel 1989, Kummaline missis Savage 1990, Linnapea 1998), telesarjas Õnne 13.

Mänginud filmis (Ideaalmaastik 1980, Musta katuse all 1982, Püha Susanna ehk meistrite kool 1983, Nipernaadi 1983, Käberlinski, Vernanda 1988, Varastatud kohtumine 1989, Regina 1990, Agent Sinikael 2002, Vanad ja kobedad 2003, Jan Uuspõld läheb Tartusse 2006, Unt, Õunpuu Sügisball 2007, Sarnet Kuhu põgenevad hinged 2007)

Tunnustus
1987  noore näitleja preemia (Lõunavaheaeg, Preili Julie)
2003  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (Eugenia Tango, Sally Chessington Rahauputus, Clemence Chouilloux Potilaadale!, Mickey Suured tüdrukud ei nuta, Riina Uus jõuluvana)
2007  Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia naiskõrvalosatäitjale (Konduktor Voldemar, Mervi Soome hobune)
2007  Eesti teatri aastaauhinna naiskõrvalosa nominent (Konduktor Voldemaris ja rollid lavastuses Rooside sõda Leigo Järveteatris)
2007  Filmiauhinna Hää Film 2007 naiskõrvalosa nominent ema rolli eest filmis Kuhu põgenevad hinged
2009  Valgetähe IV klassi teenetemärk